QScience (7.x-1.9) - en to et translation catalogue (63 entries)

en: Content
et: Sisu

en: Item
et: Kirje

en: Author
et: Autor

en: Edit
et: Muuda

en: Settings
et: Seaded

en: Name
et: Nimi

en: Label
et: Nimetus

en: Save
et: Salvesta

en: Help
et: Abi

en: Default
et: Vaikimisi

en: Event
et: Sündmus

en: Continue
et: Jätka

en: Node
et: Postitus

en: View arguments
et: Vaate argumendid

en: RSS
et: RSS vood

en: Footer
et: Jalus

en: Fields
et: Väljad

en: Contains
et: Sisaldab

en: Mode
et: Viis

en: Address
et: Aadress

en: Ascending
et: Kasvav

en: Descending
et: Kahanev

en: Sort by
et: Sorteerimise alus

en: Size of textfield
et: Tekstivälja suurus

en: Parameters
et: Parameetrid

en: Search fields
et: Otsingu väljad

en: Text field
et: Tekstiväli

en: News
et: Uudised

en: Basic configuration
et: Baaskonfiguratsioon

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
et: Sisesta vaatele edastatavad argumendid komaga eraldatud nimekirjana.

en: Sort direction
et: Sorteerimise suund

en: Patterns
et: Mustrid

en: The settings have been saved.
et: Seaded on salvestatud.

en: No link
et: Link puudub

en: Save and continue
et: Salvesta ja jätka

en: Autocomplete matching
et: Autotäituri kattuvus

en: Starts with
et: Algab millega

en: Add new content
et: Uue sisu lisamine

en: First sidebar
et: Esimene külgriba

en: Displays the fields with an optional template.
et: Kuvab väljad valikulises templiidis.

en: Inline fields
et: Inline väljad

en: No blog entries have been created.
et: Ajaveebis ei ole sissekandeid.

en: Read the latest blog entries.
et: Loe viimaseid ajaveebi sissekandeid.

en: References
et: Viited

en: Page top
et: Lehe ülaosa

en: Page bottom
et: Lehe alaosa

en: Show links
et: Näita linke

en: View mode
et: Kuvarežiim

en: Entity Reference
et: Olemi viide

en: An autocomplete text field.
et: Iselõppevate terminite väli.

en: Display the label of the referenced entities.
et: Kuva viidatud olemite silti.

en: Rendered entity
et: Renderdatud olem

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
et: Kuva entity_view() poolt esitatud olemid.

en: Link label to the referenced entity
et: Lingi silt viidatud olemile

en: Link to the referenced entity
et: Link viidatud olemile

en: Rendered as @mode
et: Esitatud kui @mode

en: Change handler
et: Muutmishandler

en: Autocomplete (Tags style)
et: Autocomplete (Tagidega stiil)

en: The selected selection handler is broken.
et: Valitud valiku käitleja on katki.

en: Entity Reference Source
et: Olemi viite allikas

en: Entity Reference list
et: Olemiviidete nimekiri

en: Select the field(s) that will be searched when using the autocomplete widget.
et: Vali väli (väljad) millest automaatjätkamise vidinaga otsitakse.

en: Editorial
et: Toimetuslik
