QScience (7.x-1.9) - en to hr translation catalogue (34 entries)

en: Content
hr: Sadržaj

en: Item
hr: stavka

en: Author
hr: Autor

en: Edit
hr: Uredi

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Label
hr: Oznaka

en: Save
hr: Spremi

en: Help
hr: Pomoć

en: Default
hr: Zadano

en: Event
hr: Događanje

en: Continue
hr: Nastavi

en: Footer
hr: Podnožje

en: Fields
hr: Polja

en: Contains
hr: Sadrži

en: Mode
hr: Režim

en: Address
hr: Adresa

en: Ascending
hr: Uzlazno

en: Descending
hr: Silazno

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Size of textfield
hr: Dužina polja teksta

en: Parameters
hr: Parametri

en: Text field
hr: Polje teksta

en: Basic configuration
hr: Osnovne postavke

en: Patterns
hr: Obrasci

en: No link
hr: Nema poveznice.

en: Save and continue
hr: Spremi i nastavi

en: Add new content
hr: Dodaj novi sadržaj

en: First sidebar
hr: Prvi stupac

en: Displays the fields with an optional template.
hr: Prikažuje polja s proizvoljnim predloškom.

en: No blog entries have been created.
hr: Nema sadržaja na blogu.

en: Read the latest blog entries.
hr: Pregledaj posljednje blog unose.

en: Page top
hr: Vrh stranice

en: Page bottom
hr: Dno stranice
