QScience (7.x-1.9) - en to ro translation catalogue (69 entries)

en: Content
ro: Conținut

en: Item
ro: Produs

en: Author
ro: Autor

en: Edit
ro: Editați

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Help
ro: Ajutor

en: Default
ro: Implicit

en: Continue
ro: Continuare

en: Node
ro: Nod

en: Display links
ro: Afişează legăturile

en: View arguments
ro: Argumente view

en: Footer
ro: Subsol

en: Welcome
ro: Bine ați venit

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Contains
ro: Conține

en: Mode
ro: Mod

en: Address
ro: Adresă

en: Ascending
ro: Crescător

en: Descending
ro: Descrescător

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Size of textfield
ro: Dimensiune câmp text

en: Parameters
ro: Parametri

en: Search fields
ro: Câmpuri de căutare

en: Text field
ro: Câmp text

en: Target type
ro: Tipul țintei

en: Authors
ro: Autori

en: Basic configuration
ro: Configurare de bază

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
ro: Furnizaţi o listă de argumente separate prin virgule care să fie transmise view-ului.

en: Sort direction
ro: Direcţie de sortare

en: No link
ro: Niciun link

en: Save and continue
ro: Salvează şi continuă

en: Autocomplete matching
ro: Potrivire completare automată

en: Starts with
ro: Începe cu

en: Autocomplete
ro: Completare automată

en: Add new content
ro: Adăugare conţinut nou

en: First sidebar
ro: Prima bară laterală

en: Displays the fields with an optional template.
ro: Afișează câmpurile cu un șablon opțional.

en: Inline fields
ro: Câmpuri integrate

en: No blog entries have been created.
ro: Nu aufost create articole în blog.

en: Read the latest blog entries.
ro: Afişează cele mai recente articole din blog.

en: Page top
ro: Susul paginii

en: Page bottom
ro: Josul paginii

en: Show links
ro: Arată legăturile

en: View mode
ro: Mod de vizualizare

en: Entity Reference
ro: Referință entitate

en: An autocomplete text field.
ro: Un câmp text cu autocompletare.

en: Display the label of the referenced entities.
ro: Afișați eticheta entităților referite.

en: Rendered entity
ro: Entitate randată

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
ro: Afișați entitățile referință randate de entity_view().

en: Link label to the referenced entity
ro: Legați eticheta către entitatea de referință

en: Link to the referenced entity
ro: Legătură la entitatea de referință

en: Rendered as @mode
ro: Randat ca @mode

en: Change handler
ro: Schimbați handler-ul

en: Autocomplete (Tags style)
ro: Completare automată (Stil tag-uri)

en: Referencing entity
ro: Entitatea la care se face referință

en: The selected selection handler is broken.
ro: Handler-ul de selecție selectat este deteriorat.

en: View used to select the entities
ro: View folosit pentru a selecta entitățile

en: Choose the view and display that select the entities that can be referenced.<br />Only views with a display of type "Entity Reference" are eligible.
ro: Alegeți view-ul și afișarea care selectează entitățile care pot fi referite.<br />Doar views-urile cu o afișare de tipul "Entitate de Referință" sunt eligibile.

en: Views: Filter by an entity reference view
ro: Views: Filtrare după numărul de vizualizări pentru entitatea de referință

en: Entity Reference Source
ro: Sursa Entității de Referință

en: Entity Reference list
ro: Listă de Entități de referință

en: Display "@display" needs a selected search fields to work properly. See the settings for the Entity Reference list format.
ro: Afișarea "@display" necesită ca, câmpurile de căutare selectate să funcționeze corespunzător. Vedeți setările pentru lista de formatări a Entității de Referință.

en: Display "@display" uses field %field as search field, but the field is no longer present. See the settings for the Entity Reference list format.
ro: Afișarea "@display" folosește câmpul %field ca și câmp de căutare, dar câmpul nu mai este prezent. Vedeți setările pentru lista de formatări a Entității de Referință.

en: <strong>Note:</strong> In 'Entity Reference' displays, all fields will be displayed inline unless an explicit selection of inline fields is made here.
ro: <strong>Notă:</strong> În afișările de tip 'entitate de referință', toate câmpurile vor fi afișate în linie, cu excepția cazurilor în care aici se face o alegere clară pentru câmpurile în linie.

en: Select the field(s) that will be searched when using the autocomplete widget.
ro: Selectați câmpul(rile) care vor fi căutate la folosirea widget-ului de autocompletare.

en: The views entity selection mode requires a view.
ro: Modul de selectare a entității din vizualizări necesită o altă vizualizare.
