QScience (7.x-1.9) - en to tr translation catalogue (69 entries)

en: Content
tr: İçerik

en: Item
tr: Öğe

en: Author
tr: Yazar

en: cron
tr: dönemsel görev

en: Edit
tr: Düzenle

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Help
tr: Yardım

en: Default
tr: Varsayılan

en: Event
tr: Olay

en: Continue
tr: Devam et

en: Node
tr: Düğüm

en: Display links
tr: Bağlantıları göster

en: View arguments
tr: Argümanları görüntüle

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Welcome
tr: Hoşgeldiniz

en: Fields
tr: Alanlar

en: Contains
tr: İçerir

en: Mode
tr: Kip

en: Address
tr: Adres

en: Ascending
tr: Artan

en: Descending
tr: Azalan

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Size of textfield
tr: Metin alanının boyutu

en: Parameters
tr: Parametreler

en: Search fields
tr: Alanlarda Ara

en: Text field
tr: Metin alanı

en: Target type
tr: Hedef tür

en: Basic configuration
tr: Temel konfigürasyon

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
tr: Görünüme aktarılacak bir virgülle ayrılmış değişkenler listesi verin.

en: Sort direction
tr: Sıralama yönü

en: Patterns
tr: Değiştirme şablonları

en: The settings have been saved.
tr: Ayarlar kaydedildi.

en: No link
tr: Bağlantı yok

en: Save and continue
tr: Kaydet ve devam et

en: Autocomplete matching
tr: Otomatik tamamlama eşleşmesi

en: Starts with
tr: İle başlayan

en: Autocomplete
tr: Otomatik tamamla

en: Add new content
tr: Yeni içerik ekle

en: First sidebar
tr: İlk kenar çubuğu

en: Displays the fields with an optional template.
tr: Seçime bağlı şablonları olan alanları gösterir.

en: Inline fields
tr: Satıriçi (inline) alanlar

en: No blog entries have been created.
tr: Günlük iletisi bulunmuyor.

en: Read the latest blog entries.
tr: En son ağ günlüğü girdilerini oku.

en: References
tr: Başvurular

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Show links
tr: Bağlantıları göster

en: View mode
tr: Görünüm kipi

en: Entity Reference
tr: Varlık Referansı

en: An autocomplete text field.
tr: Otomatik tamamlama metin alanı.

en: Rendered entity
tr: Oluşturulmuş varlık

en: Link label to the referenced entity
tr: Etiketi başvurulan varlığa bağlayın

en: Rendered as @mode
tr: @mode olarak görüntüsü oluşturuldu

en: Provides a field that can reference other entities.
tr: Diğer varlıklara başvurabilen bir alan sağlar.

en: Change handler
tr: İşleyiciyi değiştir

en: Autocomplete (Tags style)
tr: Otomatik tamamlama (Etiketler stili)

en: View used to select the entities
tr: Varlıkları seçmek için kullanılan görünüm

en: Choose the view and display that select the entities that can be referenced.<br />Only views with a display of type "Entity Reference" are eligible.
tr: Başvurulabilecek varlıkları seçen görünümü ve görüntüyü seçin.<br />Yalnızca, görüntü tipi  "Varlık Başvurusu" tipi olan görünümler uygundur.

en: Views: Filter by an entity reference view
tr: Görünümler: Varlık başvurusu görünümüne göre süzgeç uygula

en: Entity Reference Source
tr: Varlık Referansı Kaynağı

en: Entity Reference list
tr: Varlık Referansı listesi

en: Display "@display" needs a selected search fields to work properly. See the settings for the Entity Reference list format.
tr: "@display" görüntüsünün düzgün çalışması için seçilen arama alanları gerekiyor. Varlık Başvurusu liste biçimine ilişkin ayarlara bakın.

en: Display "@display" uses field %field as search field, but the field is no longer present. See the settings for the Entity Reference list format.
tr: "@display" görüntüsü, arama alanı olarak %field alanını kullanıyor; ancak alan artık yok. Varlık Başvurusu liste biçimine ilişkin ayarlara bakın.

en: <strong>Note:</strong> In 'Entity Reference' displays, all fields will be displayed inline unless an explicit selection of inline fields is made here.
tr: <strong>Not:</strong> Satır içi alanlar burada belirtik olarak seçilmezse, 'Varlık Başvurusu' görüntülerinde tüm alanlar satır içi olarak görüntülenir.

en: Select the field(s) that will be searched when using the autocomplete widget.
tr: Otomatik tamamlama pencere bileşeni kullanılırken aranacak alanları seçin.

en: The views entity selection mode requires a view.
tr: Görünümler varlık seçimi kipi bir görünüm gerektiriyor.
