QScience (7.x-1.2) - en to ca translation catalogue (114 entries)

en: select
ca: selecciona

en: delete
ca: suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: Content
ca: Contingut

en: Value
ca: Valor

en: Item
ca: Element

en: Groups
ca: Grups

en: Type
ca: Tipus

en: Author
ca: Autor

en: yes
ca: sí

en: Yes
ca: Sí

en: Edit
ca: Edita

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Name
ca: Nom

en: edit
ca: edita

en: Label
ca: Etiqueta

en: Save
ca: Desa

en: Help
ca: Ajuda

en: Default
ca: Per defecte

en: remove
ca: elimina

en: Event
ca: Esdeveniment

en: Continue
ca: Continua

en: Advanced Settings
ca: Paràmetres avançats

en: Display links
ca: Mostra els enllaços

en: View arguments
ca: Arguments de vista

en: Footer
ca: Peu

en: Welcome
ca: Benvingut

en: Fields
ca: Camps

en: Contains
ca: Conté

en: N/A
ca: No aplica

en: configure
ca: configura

en: Advanced
ca: Avançat

en: Details
ca: Detalls

en: System
ca: Sistema

en: Address
ca: Adreça

en: Send
ca: Enviar

en: Method
ca: Mètode

en: here
ca: aquí

en: Ascending
ca: Ascendent

en: Descending
ca: Descendent

en: Arguments
ca: Paràmetres

en: false
ca: fals

en: true
ca: cert

en: Notifications
ca: Notificacions

en: Sort by
ca: Ordena per

en: Size of textfield
ca: Mida del camp de text

en: The changes have been saved.
ca: S'han desat els canvis.

en: Parameters
ca: Paràmetres

en: Search fields
ca: Camps de recerca

en: Text field
ca: Camp de text

en: Target type
ca: Tipus d'objectiu

en: Permissions
ca: Permisos

en: details
ca: detalls

en: News
ca: Notícies

en: Run
ca: Executa

en: Examples
ca: Exemples

en: Authors
ca: Autors

en: Basic configuration
ca: Configuració bàsica

en: Journal
ca: Revista

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
ca: Introduïu una llista d'arguments separats per comes per passar-los a la vista.

en: Keys
ca: Claus

en: Field Name
ca: Nom del camp

en: Notification
ca: Notificació

en: Public key
ca: Clau pública

en: Sort direction
ca: Direcció de l'ordenació

en: Save permissions
ca: Desa els permisos

en: Patterns
ca: Patrons

en: Private key
ca: Clau privada

en: The settings have been saved.
ca: S'han desat els paràmetres.

en: No link
ca: Sense enllaç

en: Save and continue
ca: Desa-ho i continua

en: Autocomplete matching
ca: Coincidència en l'autocompletat

en: Starts with
ca: Comença amb

en: Autocomplete
ca: Autocompleta

en: Add new content
ca: Afegeix un contingut nou

en: First sidebar
ca: Primera barra lateral

en: Inserted
ca: Inserit

en: Displays the fields with an optional template.
ca: Mostra els camps amb una plantilla opcional.

en: Inline fields
ca: Camps en línia

en: No blog entries have been created.
ca: Les entrades de bloc no han estat creades.

en: Read the latest blog entries.
ca: Llegiu les últimes entrades dels blocs.

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
ca: Seleccioneu el mètode utilitzat per a obtenir els suggeriments per a l'autocompletat. Tingueu en compte que l'opció <em>Conté</em> pot causar problemes de rendiment a llocs amb milers de nodes.

en: References
ca: Referències

en: Institution
ca: Institució

en: Page top
ca: Part superior de la pàgina

en: Page bottom
ca: Part inferior de la pàgina

en: Show links
ca: Mostra els enllaços

en: View mode
ca: Mode de visualització

en: Entity id
ca: Id de l'entitat

en: Sort field
ca: Camp d'ordenació

en: Entity Reference
ca: Referència d'entitat

en: This field reference another entity.
ca: Aquest camp referencia una altra entitat.

en: An autocomplete text field.
ca: Un camp de text amb autocompletat.

en: Display the label of the referenced entities.
ca: Mostra l'etiqueta de les entitats referenciades.

en: Rendered entity
ca: Entitat renderitzada

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
ca: Mostra les entitats referenciades generades per entity_view().

en: Link label to the referenced entity
ca: Enllaça l'etiqueta a l'entitat referenciada

en: Link to the referenced entity
ca: Enllaça a l'entitat referenciada

en: Rendered as @mode
ca: Mostra-ho com @mode

en: Change handler
ca: Canvi del controlador

en: Autocomplete (Tags style)
ca: Autocompleta (tipus Etiquetes)

en: Don't sort
ca: No ordenis

en: A property of the base table of the entity
ca: Una propietat de la taula base de l'entitat

en: Sort property
ca: Propietat d'ordenació

en: @label (column @column)
ca: @label (columna @column)

en: There are no entities matching "%value"
ca: No hi ha cap entitat que coincideixi amb "%value"

en: View used to select the entities
ca: Veure utilitzat per seleccionar les entitats

en: Choose the view and display that select the entities that can be referenced.<br />Only views with a display of type "Entity Reference" are eligible.
ca: Trieu la visualització i visualització que seleccioneu les entitats a les que es pot fer referència. <br /> Només són vàlides les vistes amb una visualització del tipus "Referència d'entitat".

en: No eligible views were found. <a href="@create">Create a view</a> with an <em>Entity Reference</em> display, or add such a display to an <a href="@existing">existing view</a>.
ca: No s'ha trobat cap vista sobre la que es pugui escollir. <a href="@create">Creeu una vista</a> amb una presentació de tipus <em>Referència d'entitat</em>, o afegiu una presentació a una <a href="@existing">vista existent</a>.

en: Views: Filter by an entity reference view
ca: Views: Filtra per una vista de referència d'entitat

en: Entity Reference Source
ca: Origen de referència de l'entitat

en: Entity Reference list
ca: Llista de referència d'entitat

en: Select the field(s) that will be searched when using the autocomplete widget.
ca: Seleccioneu el(s) camp(s) on es buscarà a l'utilitzar el giny d'autocompletat.

en: The views entity selection mode requires a view.
ca: El mode de selecció d'entitat del views requereix d'una vista.
