qTip (Stylish jQuery Tooltips) (7.x-2.0-rc1) - en to da translation catalogue (58 entries)

en: Focus
da: Fokus

en: User interface
da: Brugergrænseflade

en: Title
da: Titel

en: Pages
da: Sider

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Value
da: Værdi

en: List
da: Vis

en: Edit
da: Redigér

en: - None -
da: - Ingen -

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Export
da: Eksportér

en: Core
da: Kerne

en: Event
da: Begivenhed

en: Text
da: Tekst

en: Overridden
da: Tilsidesat

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: Inactive
da: Inaktiv

en: Border
da: Ramme

en: Example
da: Eksempel

en: Method
da: Metode

en: Events
da: Begivenheder

en: here
da: her

en: Clone
da: Klon

en: Position
da: Placering

en: Do not display
da: Vis ikke

en: Show
da: Vis

en: Revert
da: Gendan

en: Red
da: Rød

en: Style
da: Typografi

en: Color scheme
da: Farvevalg

en: Storage
da: Lagring

en: Hide
da: Skjul

en: Green
da: Grøn

en: Blue
da: Blå

en: Title text
da: Titeltekst

en: Miscellaneous
da: Diverse

en: Keyword
da: Nøgleord

en: Offset
da: Forskydning

en: Target
da: Mål

en: Light
da: Lyst

en: Custom text
da: Tilpasset tekst

en: Leave
da: Forlad

en: Tooltip
da: værktøjstip

en: In code
da: Som kode

en: Use context keywords
da: Brug kontekst nøgleord.

en: If checked, context keywords will be substituted in this content.
da: Markér for at erstatte kontekstnøgleord i dette indhold.

en: Substitutions
da: Erstatninger

en: Only the listed pages
da: Kun de viste sider

en: Machine Name
da: Maskinnavn

en: - Select a value -
da: - Vælg en værdi -

en: Dark
da: Mørkt

en: Production (minified)
da: Produktion (minificeret)

en: Development (uncompressed)
da: Udvikling (ukomprimeret)

en: - Default -
da: - Standard -
