qTip (Stylish jQuery Tooltips) (7.x-2.0-rc1) - en to nl translation catalogue (62 entries)

en: User interface
nl: Gebruikersinterface

en: Title
nl: Titel

en: Pages
nl: Pagina's

en: Save configuration
nl: Instellingen opslaan

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Value
nl: Waarde

en: List
nl: Lijst

en: Version
nl: Versie

en: Edit
nl: Bewerken

en: - None -
nl: - Geen -

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Export
nl: Exporteren

en: Core
nl: Kern

en: Event
nl: Evenement

en: Text
nl: Tekst

en: Overridden
nl: Overschreven

en: Normal
nl: Normaal

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Inactive
nl: Inactief

en: Border
nl: Rand

en: Example
nl: Voorbeeld

en: Method
nl: Methode

en: Events
nl: Evenementen

en: here
nl: hier

en: Clone
nl: Dupliceren

en: Position
nl: Positie

en: Do not display
nl: Niet weergeven

en: Show
nl: Weergeven

en: Revert
nl: Terugzetten

en: Red
nl: Rood

en: Style
nl: Stijl

en: Color scheme
nl: Kleurenschema

en: Storage
nl: Opslag

en: Hide
nl: Verbergen

en: Green
nl: Groen

en: Blue
nl: Blauw

en: Title text
nl: Titeltekst

en: Miscellaneous
nl: Diversen

en: Shadow
nl: Schaduw

en: Keyword
nl: Trefwoord

en: Rounded corners
nl: Afgeronde hoeken

en: Target
nl: Doel

en: Hover
nl: Zweven

en: Light
nl: Licht

en: Click
nl: Klik

en: Custom text
nl: Aangepaste tekst

en: Leave
nl: Verlaten

en: Placement
nl: Plaatsing

en: In code
nl: In de code

en: Substitutions
nl: Vervangingen

en: Only the listed pages
nl: Alleen de genoemde pagina's

en: Machine Name
nl: Systeemnaam

en: - Select a value -
nl: - Selecteer een waarde -

en: Dark
nl: Donker

en: Production (minified)
nl: Productie (gecomprimeerd)

en: Development (uncompressed)
nl: Ontwikkeling (ongecomprimeerd)

en: - Default -
nl: - Standaard -

en: Instance
nl: Exemplaar

en: Title: %title
nl: Titel: %title
