qTip (Stylish jQuery Tooltips) (7.x-2.0-rc1) - en to tr translation catalogue (53 entries)

en: Focus
tr: Etkinleştirme

en: User interface
tr: Kullanıcı arayüzü

en: Title
tr: Başlık

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Value
tr: Değer

en: List
tr: Liste

en: Version
tr: Sürüm

en: Edit
tr: Düzenle

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Core
tr: Çekirdek

en: Event
tr: Olay

en: Text
tr: Metin

en: Overridden
tr: Değiştirilmiş

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Inactive
tr: Devre dışı

en: Example
tr: Örnek

en: Method
tr: Yöntem

en: Events
tr: Etkinlikler

en: here
tr: buraya

en: Clone
tr: Kopya

en: Position
tr: Konum

en: Do not display
tr: Gösterme

en: Show
tr: Göster

en: Revert
tr: Geri al

en: Red
tr: Kırmızı

en: Style
tr: Biçem (stil)

en: Color scheme
tr: Renk şeması

en: Storage
tr: Kayıt yeri

en: Debug
tr: Hata ayıkla

en: Hide
tr: Gizle

en: Green
tr: Yeşil

en: Blue
tr: Mavi

en: Title text
tr: Başlık metni

en: Miscellaneous
tr: Çeşitli

en: Keyword
tr: Anahtar kelime

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Rounded corners
tr: Yuvarlatılmış köşeler

en: Target
tr: Hedef

en: Custom text
tr: Özel metin

en: Leave
tr: Ayrıl

en: Tooltip
tr: Araç ipucu

en: In code
tr: Kod içinde

en: Sample text
tr: Örnek metin

en: Only the listed pages
tr: Sadece listelenen sayfalar

en: Machine Name
tr: Makine Adı

en: - Select a value -
tr: - Bir değer seçiniz -
