qTip (Stylish jQuery Tooltips) (7.x-2.0-rc2) - en to ar translation catalogue (46 entries)

en: Focus
ar: التركيز

en: User interface
ar: واجهة المستخدم

en: Title
ar: العنوان

en: Pages
ar: الصفحات

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: العمليات

en: Value
ar: القيمة

en: List
ar: قائمة

en: Version
ar: النسخة

en: Edit
ar: تحرير

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Export
ar: تصدير

en: Core
ar: النواة

en: Event
ar: الحدث

en: Text
ar: نص

en: Overridden
ar: متجاوز

en: Normal
ar: طبيعي

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: Inactive
ar: غير فعال

en: Example
ar: مثال

en: Method
ar: الطريقة

en: Events
ar: الفعاليات

en: here
ar: هنا

en: Clone
ar: استنساخ

en: Position
ar: الوضع

en: Do not display
ar: لا تعرضها

en: Show
ar: عرض

en: Revert
ar: استرجع

en: Style
ar: نمط

en: Color scheme
ar: خطة الألوان

en: Debug
ar: تنقيح

en: Hide
ar: إخفاء

en: Blue
ar: أزرق

en: Title text
ar: نص العنوان

en: Keyword
ar: كلمة مفتاحيّة

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Target
ar: الهدف

en: Custom text
ar: نص مخصص

en: Tooltip
ar: تلميح

en: Only the listed pages
ar: فقط الصفحات المدرجة في القائمة

en: Machine Name
ar: الاسم المقروء آليا

en: - Select a value -
ar: - اختر قيمة -
