qTip (Stylish jQuery Tooltips) (7.x-2.0-rc2) - en to bo translation catalogue (47 entries)

en: User interface
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་འཆར་ངོས

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: Pages
bo: དྲ་ངོས

en: Save configuration
bo: སྒྲིག་འགོད་ཉར་ཚགས

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Value
bo: ཐོབ་གྲངས

en: List
bo: མིང་ཐོ

en: Version
bo: པར་གཞི

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: - None -
bo: - མེད། -

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Name
bo: མིང

en: Export
bo: ཕྱིར་འདྲེན

en: Core
bo: ནང་སྙིང

en: Text
bo: ཡི་གེ

en: Overridden
bo: བརྗེས་ཚར་བ

en: Normal
bo: སྤྱིར་བཏང

en: Width
bo: ཞེང་ཚད

en: Height
bo: མཐོ་ཚད

en: Border
bo: མཐའ་སྒྲོམ།

en: Example
bo: དཔེར་ན།

en: Method
bo: ཐབས་ལམ

en: here
bo: འདིར།

en: Clone
bo: བསྐྱར་བཟོ

en: Position
bo: གནས་ས

en: Show
bo: སྟོན

en: Revert
bo: ཕྱིར་སློག

en: Style
bo: བཟོ་ལྟ

en: Color scheme
bo: ཁ་དོག་སྡེབ་ཁ

en: Storage
bo: གསོག་འཇོག

en: Debug
bo: སྐྱོན་སེལ

en: Hide
bo: སྦས་པ

en: Miscellaneous
bo: སྣ་ཚོགས

en: Keyword
bo: གནད་ཚིག

en: Offset
bo: ཁ་གསབ

en: Rounded corners
bo: ཟླུམ་ཟུར།

en: Target
bo: དམིགས་གནས

en: Custom text
bo: རང་བཟོས་ཀྱི་ཡིག་གེ

en: In code
bo: སྒྲིག་ཡིག་དུ་

en: Use context keywords
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེའི་གནད་ཚིག་སྤྱོད་པ

en: If checked, context keywords will be substituted in this content.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེའི་གནད་ཚིག་དག་ནང་དོན་འདིའི་ནང་དུ་བརྗེ་ངེས།

en: Substitutions
bo: ཚབ་བྱེད

en: @identifier: @title
bo: @identifier། @title

en: Only the listed pages
bo: འདིར་མིང་འཁོད་པའི་དྲ་ངོས་ཁོ་ན

en: Machine Name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང

en: - Select a value -
bo: - ཐོབ་གྲངས་ཤིག་གདམ་པ-
