qTip (Stylish jQuery Tooltips) (7.x-2.0-rc3) - en to cs translation catalogue (47 entries)

en: Focus
cs: Aktivní pole

en: User interface
cs: Uživatelské rozhraní

en: Title
cs: Nadpis

en: Pages
cs: Stránky

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Value
cs: Hodnota

en: List
cs: Seznam

en: Version
cs: Verze

en: Edit
cs: Upravit

en: - None -
cs: - Nic -

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: Core
cs: Jádro

en: Overridden
cs: Překryto

en: Normal
cs: Normální

en: Width
cs: Šířka

en: Height
cs: Výška

en: Inactive
cs: Neaktivní

en: Example
cs: Příklad

en: Method
cs: Metoda

en: Events
cs: Události

en: here
cs: zde

en: Clone
cs: Klonovat

en: Position
cs: Pozice

en: Do not display
cs: Nezobrazovat

en: Show
cs: Ukázat

en: Revert
cs: Vrátit

en: Red
cs: Červená

en: Style
cs: Styl

en: Color scheme
cs: Barevné schéma

en: Storage
cs: Ukládání

en: Debug
cs: Ladění

en: Hide
cs: Skrýt

en: Green
cs: Zelená

en: Blue
cs: Modrý

en: Title text
cs: Text názvu

en: Keyword
cs: Klíčové slovo

en: Offset
cs: Posun

en: Custom text
cs: Vlastní text

en: Leave
cs: Opustit

en: Placement
cs: Umístění

en: In code
cs: V kódu

en: Only the listed pages
cs: Jen uvedené stránky

en: Machine Name
cs: Strojový název

en: - Select a value -
cs: -Vybrat hodnotu -
