qTip (Stylish jQuery Tooltips) (7.x-2.0-rc3) - en to it translation catalogue (48 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: Title
it: Titolo

en: Pages
it: Pagine

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Value
it: Valore

en: List
it: Elenco

en: Version
it: Versione

en: Edit
it: Modifica

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Export
it: Esporta

en: Event
it: Evento

en: Text
it: Testo

en: Overridden
it: Variato manualmente

en: Normal
it: Normale

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Inactive
it: Inattivo

en: Example
it: Esempio

en: Method
it: Metodo

en: here
it: qui

en: Clone
it: Clona

en: Position
it: Posizione

en: Do not display
it: Non mostrare

en: Show
it: Mostra

en: Revert
it: Ripristina

en: Style
it: Stile

en: Color scheme
it: Schema colori

en: Storage
it: Archiviazione

en: Hide
it: Nascondi

en: Green
it: Verde

en: Blue
it: Blu

en: Title text
it: Testo per il titolo

en: Miscellaneous
it: Miscellanea

en: Keyword
it: Parola chiave

en: Offset
it: Scostamento

en: Light
it: Chiaro

en: Custom text
it: Testo personalizzato

en: Tooltip
it: Suggerimento

en: In code
it: Da codice

en: Only the listed pages
it: Solo le pagine elencate

en: Machine Name
it: Nome ad uso interno

en: - Select a value -
it: - Selezionare un valore -

en: Dark
it: Scuro

en: Instance
it: Istanza
