qTip (Stylish jQuery Tooltips) (7.x-2.0-rc3) - en to kn translation catalogue (40 entries)

en: Focus
kn: ಫೋಕಸ್

en: User interface
kn: ಬಳೆಕೆದಾರರ ಇಂಟರ್ಫೇಸ್

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Pages
kn: ಪುಟಗಳು(_e):

en: Save configuration
kn: ಸಂರಚನೆಯನ್ನು ಉಳಿಸು

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Version
kn: ಆವೃತ್ತಿ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Export
kn: ರಫ್ತುಮಾಡು

en: Event
kn: ಸಂದರ್ಭ(ಎವೆಂಟ್)

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Normal
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: Height
kn: ಎತ್ತರ

en: Inactive
kn: ನಿಷ್ಕ್ರಿಯ

en: Border
kn: ಅಂಚು

en: Example
kn: ಉದಾಹರಣೆ

en: Events
kn: ಕಾರ್ಯಕ್ರಮಗಳು

en: Position
kn: ಸ್ಥಾನ

en: Show
kn: ತೋರಿಸು(_w):

en: Google
kn: ಗೂಗಲ್

en: Delay
kn: ವಿಳಂಬ

en: Revert
kn: ಮರಳಿಸು

en: Red
kn: ಕೆಂಪು

en: Style
kn: ಶೈಲಿ

en: Storage
kn: ಶೇಖರಣೆ

en: Debug
kn: ದೋಷದ ಹುಡುಕಾಟ

en: Hide
kn: ಅಡಗಿಸು(_H)

en: Green
kn: ಹಸಿರು

en: Blue
kn: ನೀಲಿ

en: Miscellaneous
kn: ಇತರೆ

en: Shadow
kn: ನೆರಳು

en: Keyword
kn: ಮುಖ್ಯಪದ

en: Light
kn: ತಿಳಿಯಾದ

en: Leave
kn: ಬಿಟ್ಟುಬಿಡು
