qTip (Stylish jQuery Tooltips) (7.x-2.0-rc3) - en to uk translation catalogue (74 entries)

en: Focus
uk: Фокус

en: User interface
uk: Інтерфейс користувача

en: Title
uk: Заголовок

en: Pages
uk: Сторінки

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Value
uk: Значення

en: List
uk: Список

en: Version
uk: Версія

en: Edit
uk: Редагувати

en: - None -
uk: - Немає -

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Export
uk: Експортувати

en: Core
uk: Ядро

en: Event
uk: Подія

en: Text
uk: Текст

en: Overridden
uk: Перевизначено

en: Normal
uk: Звичайне

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Inactive
uk: Неактивно

en: Border
uk: Рамка

en: Example
uk: Приклад

en: Method
uk: Спосіб

en: Events
uk: Події

en: here
uk: тут

en: Clone
uk: Клонувати

en: Position
uk: Позиція

en: Do not display
uk: Не показувати

en: Show
uk: Показати

en: Delay
uk: Затримка

en: Revert
uk: Відновити

en: Red
uk: Червоний

en: Style
uk: Стиль

en: Color scheme
uk: Схема кольорів

en: Storage
uk: Сховище

en: Debug
uk: Зневадження

en: Hide
uk: Приховати

en: Green
uk: Зелений

en: Blue
uk: Синій

en: Title text
uk: Текст заголовку

en: Miscellaneous
uk: Різне

en: Shadow
uk: Тінь

en: Keyword
uk: Ключове слово

en: Offset
uk: Зміщення

en: Rounded corners
uk: Заокруглення кутів

en: Hover
uk: Наведення

en: Blur
uk: Розмивання

en: Light
uk: Світла

en: Click
uk: Клац

en: Custom text
uk: Власний текст

en: Leave
uk: Залишити

en: Placement
uk: Розташування

en: Tooltip
uk: Підказка

en: In code
uk: У коді

en: Use context keywords
uk: Використовувати контекстні ключові слова

en: If checked, context keywords will be substituted in this content.
uk: Якщо позначено, контекстні ключові слова у вмісті будуть замінені.

en: Substitutions
uk: Підстановки

en: Only the listed pages
uk: Тільки перелічені сторінки

en: Machine Name
uk: Машинна Назва

en: - Select a value -
uk: - Виберіть значення -

en: Dark
uk: Темний

en: Show close button
uk: Показати кнопку "Закрити"

en: Production (minified)
uk: Для експлуатації (стиснений)

en: Development (uncompressed)
uk: Для розробки (без стиснення)

en: - Default -
uk: - Усталено -

en: Instance
uk: Екземпляр

en: Flip
uk: Розвернути

en: This field is required!
uk: Це поле є обов'язковим!

en: Compression level
uk: Рівень стиснення

en: Load qTip library on specific pages
uk: Завантажити бібліотеку qTip на певних сторінках

en: Title: %title
uk: Заголовок: %title
