qTip (Stylish jQuery Tooltips) (7.x-2.0-rc4) - en to hi translation catalogue (34 entries)

en: Focus
hi: केंद्र-बिंदु

en: User interface
hi: उपयोक्ता अंतरपृष्ठ

en: Title
hi: शीर्षक

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Value
hi: मान

en: List
hi: सूची

en: Version
hi: संस्करण

en: Edit
hi: संपादित करें

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Export
hi: निर्यात करें।

en: Core
hi: कोर

en: Text
hi: लेख

en: Normal
hi: सामान्य

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Inactive
hi: निष्क्रिय

en: Border
hi: बॉर्डर

en: Example
hi: उदाहरण

en: Method
hi: तरीका

en: Position
hi: स्थान

en: Do not display
hi: प्रदर्श न करें

en: Show
hi: दिखाये

en: Revert
hi: वापिस लाएँ

en: Style
hi: अंदाज

en: Color scheme
hi: रंग योजना

en: Debug
hi: डिबग

en: Hide
hi: छिपाएँ

en: Blue
hi: नीला

en: - Select a value -
hi: - किसी मान का चयन करें -
