qTip (Stylish jQuery Tooltips) (7.x-2.0-rc4) - en to id translation catalogue (43 entries)

en: Focus
id: Fokus

en: User interface
id: Antarmuka pengguna

en: Title
id: Judul

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Value
id: Nilai

en: List
id: Daftar

en: Version
id: Versi

en: - None -
id: - Tiada -

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Export
id: Ekspor

en: Event
id: Acara

en: Text
id: Teks

en: Overridden
id: Ditimpa

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Example
id: Contoh

en: Method
id: Metode

en: Events
id: Acara

en: here
id: di sini

en: Clone
id: Kloning

en: Position
id: Posisi

en: Do not display
id: Tidak usah tampilkan

en: Show
id: Tampilkan

en: Revert
id: Kembali

en: Red
id: Merah

en: Style
id: Gaya

en: Color scheme
id: Skema warna

en: Hide
id: Sembunyikan

en: Green
id: Hijau

en: Blue
id: Biru

en: Title text
id: Judul teks

en: Keyword
id: Kata Kunci

en: Offset
id: Letak

en: Custom text
id: Teks gubahan

en: Filter format
id: Format filter

en: Sample text
id: Contoh teks

en: Only the listed pages
id: Hanya halaman yang terdaftar

en: Machine Name
id: Nama Mesin

en: - Select a value -
id: - Pilih sebuah nilai -
