qTip (Stylish jQuery Tooltips) (7.x-2.0-rc4) - en to fa translation catalogue (39 entries)

en: Focus
fa: نقطۀ عطف

en: User interface
fa: رابط کاربری

en: Title
fa: عنوان

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Value
fa: مقدار

en: List
fa: سجل

en: Version
fa: نسخه

en: Edit
fa: تدوین

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Export
fa: استخراج

en: Core
fa: هسته

en: Text
fa: متن

en: Overridden
fa: رونویسی

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: Clone
fa: تکثیر سازی

en: Position
fa: موقعیت

en: Show
fa: نمایش

en: Google
fa: گوگل

en: Revert
fa: بازگشت

en: Red
fa: قرمز

en: Style
fa: اصلوب

en: Color scheme
fa: طرح رنگ

en: Debug
fa: اشکال زدایی

en: Hide
fa: پنهان کن

en: Green
fa: سبز

en: Blue
fa: آبی

en: Title text
fa: متن عنوان

en: Keyword
fa: کلید کلمه

en: Offset
fa: جابجایی

en: Light
fa: روشن

en: Custom text
fa: متن سفارشی

en: - Select a value -
fa: - یک مقدار را انتخاب کنید -

en: Dark
fa: تاریک
