qTip (Stylish jQuery Tooltips) (7.x-2.0-rc4) - en to ru translation catalogue (66 entries)

en: Focus
ru: Фокус

en: User interface
ru: Интерфейс пользователя

en: Title
ru: Заголовок

en: Pages
ru: Страницы

en: Save configuration
ru: Сохранить конфигурацию

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Value
ru: Значение

en: List
ru: Список

en: Version
ru: Версия

en: Edit
ru: Редактировать

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Export
ru: Экспортировать

en: Core
ru: Ядро

en: Event
ru: Событие

en: Text
ru: Текст

en: Overridden
ru: Переопределён

en: Normal
ru: Нормальный

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: Inactive
ru: Неактивно

en: Border
ru: Рамка

en: Example
ru: Пример

en: Method
ru: Метод

en: Events
ru: Мероприятия

en: here
ru: здесь

en: Clone
ru: Клонировать

en: Position
ru: Позиция

en: Do not display
ru: Не показывать

en: Show
ru: Показать

en: Revert
ru: Вернуть

en: Red
ru: Красный

en: Style
ru: Стиль

en: Color scheme
ru: Цветовая схема

en: Storage
ru: Хранилище

en: Debug
ru: Отладка

en: Hide
ru: Скрыть

en: Green
ru: Зелёный

en: Blue
ru: Синий

en: Title text
ru: Текст в Title

en: Miscellaneous
ru: Разное

en: Shadow
ru: Тени

en: Keyword
ru: Ключевое слово

en: Offset
ru: Пропустить

en: Rounded corners
ru: Скруглённые углы

en: Light
ru: Светлая

en: Click
ru: Клик

en: Custom text
ru: Пользовательский текст

en: Leave
ru: Покинуть

en: Placement
ru: Положение

en: Tooltip
ru: Подсказка

en: In code
ru: В коде

en: Substitutions
ru: Подстановки

en: Filter format
ru: Формат фильтра

en: Sample text
ru: Образец текста

en: Only the listed pages
ru: Только на перечисленных страницах

en: Machine Name
ru: Машинное имя

en: - Select a value -
ru: - Выберите значение -

en: Dark
ru: Темный

en: Show close button
ru: Показывать кнопку закрытия

en: Production (minified)
ru: Для рабочих сайтов (уменьшенная версия)

en: Development (uncompressed)
ru: Для разрабатываемых сайтов (несжатая версия)

en: - Default -
ru: - По умолчанию -

en: This field is required!
ru: Это поле обязательно для заполнения!
