qTip (Stylish jQuery Tooltips) (7.x-2.0-rc4) - en to sv translation catalogue (57 entries)

en: Focus
sv: Fokus

en: User interface
sv: Användargränssnitt

en: Title
sv: Titel

en: Pages
sv: Sidor

en: Save configuration
sv: Spara konfiguration

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Value
sv: Värde

en: List
sv: Lista

en: Edit
sv: Redigera

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Export
sv: Exportera

en: Core
sv: Kärna

en: Event
sv: Händelse

en: Overridden
sv: Åsidosatt

en: Width
sv: Bredd

en: Height
sv: Höjd

en: Inactive
sv: Inaktiv

en: Example
sv: Exempel

en: Method
sv: Metod

en: Events
sv: Aktiviteter

en: here
sv: här

en: Clone
sv: Klona

en: Do not display
sv: Visa ej

en: Show
sv: Visa

en: Delay
sv: Fördröjning

en: Revert
sv: Återställ

en: Red
sv: Röd

en: Style
sv: Stil

en: Color scheme
sv: Färgschema

en: Storage
sv: Lagring

en: Debug
sv: Felsök

en: Hide
sv: Dölj

en: Green
sv: Grön

en: Blue
sv: Blå

en: Title text
sv: Text för titel

en: Miscellaneous
sv: Diverse

en: Keyword
sv: Nyckelord

en: Offset
sv: Kompensera

en: Rounded corners
sv: Rundade hörn

en: Light
sv: Ljust

en: Click
sv: Klicka

en: Custom text
sv: Anpassad text

en: Leave
sv: Lämna

en: Placement
sv: Placering

en: In code
sv: I kod

en: Substitutions
sv: Ersättningar

en: Filter format
sv: Format för filter

en: Only the listed pages
sv: Enbart de angivna sidorna

en: Machine Name
sv: Maskinläsbart namn

en: - Select a value -
sv: - Välj ett värde -

en: Dark
sv: Mörkt

en: callback
sv: återanrop

en: Production (minified)
sv: Live (förminskad)

en: Development (uncompressed)
sv: Utvecklingsmiljö (okomprimerat)
