qTip (Stylish jQuery Tooltips) (7.x-2.0) - en to ja translation catalogue (54 entries)

en: Focus
ja: フォーカス

en: User interface
ja: ユーザーインターフェース

en: Title
ja: タイトル

en: Pages
ja: ページ

en: Save configuration
ja: 構成を保存

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Value
ja: 値

en: List
ja: リスト

en: Version
ja: バージョン

en: Edit
ja: 編集

en: - None -
ja: - なし -

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Export
ja: エクスポート

en: Core
ja: コア

en: Event
ja: イベント

en: Text
ja: テキスト

en: Overridden
ja: オーバーライド

en: Normal
ja: ノーマル

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Border
ja: ボーダー

en: Example
ja: 例

en: Method
ja: メソッド

en: Events
ja: イベント

en: here
ja: こちら

en: Clone
ja: 複製

en: Position
ja: ポジション

en: Do not display
ja: 表示しない

en: Show
ja: 表示

en: Delay
ja: 遅延

en: Revert
ja: 戻す

en: Red
ja: レッド

en: Style
ja: スタイル

en: Color scheme
ja: 配色

en: Storage
ja: ストレージ

en: Debug
ja: デバッグ

en: Hide
ja: 非表示

en: Green
ja: グリーン

en: Blue
ja: ブルー

en: Title text
ja: タイトルテキスト

en: Miscellaneous
ja: その他

en: Keyword
ja: キーワード

en: Offset
ja: オフセット

en: Rounded corners
ja: 角丸

en: Custom text
ja: 独自のテキスト

en: Tooltip
ja: ツールチップ

en: In code
ja: コード内

en: Substitutions
ja: 置換

en: Filter format
ja: フィルターフォーマット

en: Only the listed pages
ja: 以下のページのみ

en: Machine Name
ja: システム内部名称

en: - Select a value -
ja: - 値を選択してください -
