qTip (Stylish jQuery Tooltips) (7.x-2.0) - en to mr translation catalogue (27 entries)

en: Focus
mr: दृष्टीक्षेप

en: User interface
mr: वापरकर्ता अंतरपृष्ठ

en: Title
mr: शीर्षक

en: Pages
mr: पाने

en: Save configuration
mr: बदल संरक्षीत करा

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Value
mr: किंमत

en: List
mr: यादी

en: Version
mr: आवृत्ती

en: Edit
mr: संपादन

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Export
mr: निर्यात

en: Core
mr: मूळ

en: Event
mr: कार्यक्रम

en: Text
mr: अक्षर

en: Normal
mr: साधारण

en: Width
mr: लांबी

en: Height
mr: उंची

en: Example
mr: उदाहरण

en: Method
mr: पद्धत(Method)

en: here
mr: येथे

en: Position
mr: स्थान

en: Do not display
mr: दाखवू नका

en: Color scheme
mr: रंग संगती
