qTip (Stylish jQuery Tooltips) (7.x-2.0-rc4) - en to hu translation catalogue (69 entries)

en: Focus
hu: Fókusz

en: User interface
hu: Felhasználói felület

en: Title
hu: Cím

en: Pages
hu: Oldalak

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Value
hu: Érték

en: List
hu: Lista

en: Version
hu: Verzió

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Core
hu: Alaprendszer

en: Event
hu: Esemény

en: Text
hu: Szöveg

en: Overridden
hu: Felülírva

en: Normal
hu: Általános

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Inactive
hu: Inaktív

en: Border
hu: Keret

en: Example
hu: Példa

en: Method
hu: Mód

en: Events
hu: Események

en: here
hu: ide

en: Clone
hu: Klónozás

en: Position
hu: Elhelyezkedés

en: Do not display
hu: Ne jelenjen meg

en: Show
hu: Megjelenítés

en: Delay
hu: Késleltetés

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: Red
hu: Vörös

en: Style
hu: Stílus

en: Color scheme
hu: Színséma

en: Storage
hu: Tárolás

en: Debug
hu: Hibakeresés

en: Hide
hu: Elrejtés

en: Green
hu: Zöld

en: Blue
hu: Kék

en: Title text
hu: Cím szövege

en: Miscellaneous
hu: Egyéb

en: Shadow
hu: Árnyék

en: Keyword
hu: Kulcsszó

en: Offset
hu: Eltolás

en: Rounded corners
hu: Lekerekített sarkok

en: Hover
hu: Egér az elem felett

en: Light
hu: Világos

en: Click
hu: Kattintás

en: Custom text
hu: Egyéni szöveg

en: Leave
hu: Elhagy

en: Tooltip
hu: Eszköztipp

en: In code
hu: Kódban

en: Use context keywords
hu: Környezetkulcsszavak használata

en: If checked, context keywords will be substituted in this content.
hu: Ha be van jelölve, a környezetkulcsszavak behelyettesíthetőek lesznek ebbe a tartalomba.

en: Substitutions
hu: Helyettesítések

en: Filter format
hu: Szűrőformátum

en: Only the listed pages
hu: Csak a listában szereplő oldalak

en: Machine Name
hu: Programok által olvasható név

en: - Select a value -
hu: - Érték kiválasztása -

en: Dark
hu: Sötét

en: Show close button
hu: Bezárás gomb megmutatása

en: callback
hu: visszahívás

en: Production (minified)
hu: Éles (tömörített)

en: Development (uncompressed)
hu: Fejlesztés (nem tömörített)

en: - Default -
hu: - Alapértelmezés -

en: Instance
hu: Példány

en: Follow mouse
hu: Egér követése
