qTip (Stylish jQuery Tooltips) (7.x-2.0) - en to oc translation catalogue (53 entries)

en: User interface
oc: Interfàcia de l'utilizaire

en: Title
oc: Títol

en: Pages
oc: Paginas

en: Save configuration
oc: Enregistrar la configuracion

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Value
oc: Valor

en: List
oc: Listar

en: Edit
oc: Modificar

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Export
oc: Exportar

en: Core
oc: Còr

en: Event
oc: Eveniment

en: Text
oc: Tèxte

en: Overridden
oc: Espotit

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: Inactive
oc: Inactiu

en: Border
oc: Bordadura

en: Example
oc: Exemple

en: Method
oc: Metòde

en: Events
oc: Eveniments

en: here
oc: aicí

en: Clone
oc: Clonar

en: Position
oc: Posicion

en: Do not display
oc: Afichar pas

en: Show
oc: Afichar

en: Revert
oc: Restablir

en: Red
oc: Roge

en: Style
oc: Estil

en: Color scheme
oc: Esquèma de couleurs

en: Storage
oc: Emmagazinatge

en: Debug
oc: Depuracion

en: Hide
oc: Amagar

en: Green
oc: Verd

en: Blue
oc: Blau

en: Title text
oc: Tèxte del títol

en: Miscellaneous
oc: Divers

en: Keyword
oc: Mot clau

en: Offset
oc: Decalatge

en: Rounded corners
oc: Caires arredondits

en: Custom text
oc: Tèxte personalizat

en: In code
oc: Dins lo code

en: Use context keywords
oc: Utilizar des mots claus contextuals

en: If checked, context keywords will be substituted in this content.
oc: Se marcat, los mots claus contextuals seràn substitués a aqueste contengut.

en: Substitutions
oc: Substitucions

en: @identifier: @title
oc: @identifier : @title

en: Only the listed pages
oc: Solament las paginas listadas

en: Machine Name
oc: Nom sistèma

en: - Select a value -
oc: - Seleccionatz una valor -

en: Instance
oc: Instància
