Quantcast (7.x-2.0) - en to hu translation catalogue (9 entries)

en: General settings
hu: Általános beállítások

en: Advanced settings
hu: Haladó beállítások

en: Statistics
hu: Statisztikák

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Add to the selected roles only
hu: Csak a kijelölt szerepköröknek.

en: Add to every role except the selected ones
hu: Kivéve a kijelölt szerepköröknek.

en: If none of the roles are selected, all users will be tracked. If a user has any of the roles checked, that user will be tracked (or excluded, depending on the setting above).
hu: Ha egyik szerepkör sincs kiválasztva, akkor az összes felhasználó követve lesz. Ha egy felhasználó egyik bejelölt szerepkörnek a tagja, akkor követve lesz (vagy kihagyva, a beállítástól függően).
