Quantcast (7.x-2.0) - en to da translation catalogue (9 entries)

en: General settings
da: Generelle indstillinger

en: Advanced settings
da: Avancerede indstillinger

en: Statistics
da: Statistik

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Roles
da: Roller

en: Add to the selected roles only
da: Tilføj kun til de valgte roller

en: Add to every role except the selected ones
da: Tilføj til alle roller undtagen de valgt

en: If none of the roles are selected, all users will be tracked. If a user has any of the roles checked, that user will be tracked (or excluded, depending on the setting above).
da: Hvis ingen af rollerne er valgt spores alle brugerne. Hvis en bruger har en af de valgte roller vil den pågældende bruger blive sporet (eller ikke, afhængigt af indstillingerne ovenfor).
