Quantcast (7.x-2.0) - en to ru translation catalogue (9 entries)

en: General settings
ru: Основные настройки

en: Advanced settings
ru: Расширенные настройки

en: Statistics
ru: Статистика

en: Header
ru: Шапка

en: Footer
ru: Подвал

en: Roles
ru: Роли

en: Add to the selected roles only
ru: Добавить только для выбранных ролей

en: Add to every role except the selected ones
ru: Добавить для всех ролей, кроме выбранных

en: If none of the roles are selected, all users will be tracked. If a user has any of the roles checked, that user will be tracked (or excluded, depending on the setting above).
ru: Если не выбрано ни одной роли, то слежение будет проводиться за всеми пользователями. Если выбрана одна и более ролей, то эта роль будет отслеживаться (или убрана из отслеживания, в зависимости от настроек выше)
