QuantCDN (7.x-1.3) - en to id translation catalogue (10 entries)

en: Type
id: Jenis

en: Views
id: View

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Configure
id: Konfigurasi

en: Created
id: Dibuat

en: Hostname
id: Nama host

en: Nodes
id: Node

en: About
id: Tentang

en: Item ID
id: ID butir

en: Entity ID
id: ID Entitas
