QuantCDN - Drupal Static Site Generator & Hosting (7.x-1.4) - en to de translation catalogue (22 entries)

en: Type
de: Typ

en: Views
de: Ansichten

en: Updated
de: Aktualisiert

en: Configure
de: Konfigurieren

en: Created
de: Erstellt

en: Nodes
de: Inhalte

en: (Disabled)
de: (Deaktiviert)

en: Validate
de: Überprüfen

en: Taxonomy Terms
de: Taxonomiebegriffe

en: Log Message
de: Änderungsmitteilung

en: Static URL
de: Statische URL

en: About
de: Über

en: Seed
de: Startwert

en: Queue
de: Warteschlange

en: Item ID
de: Eintrags-ID

en: The queue has been cleared.
de: Die Warteschlange wurde geleert.

en: API Token
de: API-Token

en: Entity ID
de: Entitäts-ID

en: Initializing...
de: Initialisierung läuft ...

en: An error occurred during processing
de: Bei der Verarbeitung ist ein Fehler aufgetreten

en: Routes
de: Routen

en: API Endpoint
de: API-Endpunkt
