QuantCDN - Drupal Static Site Generator & Hosting (7.x-1.4) - en to fr translation catalogue (22 entries)

en: Status
fr: État

en: Views
fr: Vues

en: Updated
fr: Mis à jour

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Configure
fr: Configurer

en: Created
fr: Créé

en: Hostname
fr: Nom d'hôte

en: Nodes
fr: Nœuds

en: (Disabled)
fr: (Désactivé)

en: Validate
fr: Valider

en: Token
fr: Jeton (token)

en: Cron
fr: Tâche planifiée (cron)

en: Taxonomy Terms
fr: Termes de taxonomie

en: Redirects
fr: Redirections

en: About
fr: À propos

en: Seed
fr: Place

en: Queue
fr: File

en: Item ID
fr: Identifiant d'élément

en: The queue has been cleared.
fr: La file a été vidée.

en: Entity ID
fr: Identifiant (ID) de l'entité

en: Hash
fr: Hachage

en: An error occurred during processing
fr: Une erreur s'est produite lors du traitement
