Query Parameters To URL (7.x-1.4) - en to uk translation catalogue (16 entries)

en: Settings
uk: Налаштування

en: Advanced settings
uk: Розширені налаштування

en: 301 Moved Permanently
uk: 301 Переміщене Остаточно

en: 307 Temporary Redirect
uk: 307 - Тимчасово переміщене

en: 300 Multiple Choices
uk: 300 Безліч Виборів

en: 302 Found
uk: 302 Знайдене

en: 303 See Other
uk: 303 Дивитися Інше

en: 304 Not Modified
uk: 304 Не Змінювалося

en: 305 Use Proxy
uk: 305 Використовувати Проксі

en: Clean URLs
uk: Чисті URL-адреси

en: Additional paths
uk: Додаткові шляхи

en: Enable hook invocation to find additional paths
uk: Увімкнути хук виклику для пошуку додаткових шляхів

en: Oops, looks like this request tried to create an infinite loop.
uk: Невдача, схоже, цей запит намагався створити нескінчений цикл.

en: Settings for rewriting query parameters into clean url components.
uk: Налаштування для перезапису параметрів запиту у компоненти чистих url-адрес.

en: Query Parameters To URL
uk: Параметри запиту в URL

en: Rewrites URL query parameters into Clean URL components on specified paths.
uk: Перезапис на вказаних шляхах параметрів URL-запиту у компоненти чистих URL-адрес.
