QueryLoader2 integration (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: Pages
pt: Páginas

en: Content types
pt: Tipos de conteúdo

en: Visibility settings
pt: Configurações de visibilidade

en: Save settings
pt: Salvar as configurações

en: Fade
pt: Desvanecer

en: Not restricted
pt: Sem restrições

en: All pages except those listed
pt: Todas as páginas, exceto as listadas

en: Only the listed pages
pt: Apenas nas páginas listadas

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pt: Especifique páginas usando suas URLs. Digite uma URL por linha. O caractere '*' serve como coringa. Por exemplo: %blog para a página de blogs e %blog-wildcard para todos os blogs pessoais. Use %front para a página inicial.

en: Not customizable
pt: Não é personalizável

en: Restricted to certain pages
pt: Restrito para certas páginas
