QueryLoader2 integration (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: Pages
pt: Páginas

en: Content types
pt: Tipos de conteúdo

en: Visibility settings
pt: Configurações de visibilidade

en: Save settings
pt: Guardar definições

en: Fade
pt: Desaparecer gradualmente

en: Not restricted
pt: Não restringido

en: All pages except those listed
pt: Em todas as páginas excepto nas páginas listadas

en: Only the listed pages
pt: Apenas nas páginas listadas

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pt: Introduza uma página por linha usando o seu caminho (<em>path</em>). O carácter '*' é um carácter universal. Exemplos de caminhos são %blog para a página de blogue e %blog-wildcard para todas as páginas pessoais de blogue. %front é a página principal.

en: Not customizable
pt: Não personalizável

en: Restricted to certain pages
pt: Restringido a determinadas páginas
