Questions field (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (52 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Value
fa: مقدار

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: شرح

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Overview
fa: مرورکلی

en: Edit
fa: تدوین

en: None
fa: هیچ

en: Weight
fa: وزن

en: Multiple
fa: چندین

en: Required
fa: اجباری

en: Name
fa: نام

en: Field
fa: میدان

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Sunday
fa: یک‌شنبه

en: Monday
fa: دوشنبه

en: Tuesday
fa: سه‌شنبه

en: Wednesday
fa: چهارشنبه

en: Thursday
fa: پنج‌شنبه

en: Friday
fa: جمعه

en: Saturday
fa: شنبه

en: Add
fa: افزودن

en: Display
fa: نمایش

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Separator
fa: جداکننده

en: Inline
fa: درون خطی

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: Textfield
fa: میدان متنی

en: Position
fa: موقعیت

en: American Samoa
fa: ساموآی آمریکا

en: Georgia
fa: گرجستان

en: Guam
fa: گوام

en: Marshall Islands
fa: جزایر مارشال

en: Palau
fa: پالائو

en: Puerto Rico
fa: پورتوریکو

en: Reversed
fa: معکوس

en: Default value
fa: مقدارپیشفرض

en: Above
fa: بالا

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: Ordered list
fa: سجل مرتب شده

en: Unordered list
fa: سجل نامرتب

en: starting from @count
fa: شروع از @count

en: Display type
fa: نوع نمایش

en: Is one of
fa: یکی از

en: Placeholder
fa: جایگذار

en: (start from last values)
fa: (شروع از آخرین مقدار)

en: Multiple field settings
fa: تنظیمات میدان چندگانه

en: First and last only
fa: فقط اولین و آخرین
