Questions field (7.x-1.11) - en to gu translation catalogue (34 entries)

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Value
gu: મુલ્ય

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Description
gu: વર્ણન

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: None
gu: એકે નહિ

en: Weight
gu: તરલતા

en: Multiple
gu: અનેક

en: Required
gu: જરૂરી

en: Name
gu: નામ

en: Field
gu: ક્ષેત્ર

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Save
gu: સાચવો

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: Sunday
gu: રવિવાર

en: Monday
gu: સોમવાર

en: Tuesday
gu: મંગળવાર

en: Wednesday
gu: બુધવાર

en: Thursday
gu: ગુરુવાર

en: Friday
gu: શુક્રવાર

en: Saturday
gu: શનિવાર

en: Add
gu: ઉમેરો

en: Display
gu: પ્રદર્શન

en: Email
gu: ઈ-મેઈલ

en: Options
gu: વિકલ્પો

en: Separator
gu: વિભાજક

en: Width
gu: પહોળાઈ

en: Height
gu: ઊંચાઈ

en: Textfield
gu: લખાણ ક્ષેત્ર

en: Default value
gu: મૂળભૂત કિંમત

en: Above
gu: ઉપર

en: Textarea
gu: લખાણ વિસ્તાર
