Questions field (7.x-1.13) - en to el translation catalogue (96 entries)

en: select
el: επιλογή

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Value
el: Αξία

en: Type
el: Τύπος

en: Description
el: Περιγραφή

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Overview
el: Επισκόπηση

en: File
el: Αρχείο

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: None
el: Κανένα

en: Weight
el: Βάρος

en: Image
el: Εικόνα

en: Types
el: Τύποι

en: Multiple
el: Πολλαπλή

en: Required
el: Υποχρεωτικό

en: Category
el: Κατηγορία

en: Name
el: Όνομα

en: Field
el: Πεδίο

en: Label
el: Ετικέτα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Sunday
el: Κυριακή

en: Monday
el: Δευτέρα

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: Friday
el: Παρασκευή

en: Saturday
el: Σάββατο

en: Archives
el: Αρχεία

en: Add
el: Προσθήκη

en: Display
el: Εμφάνιση

en: Picture
el: Εικόνα

en: Options
el: Επιλογές

en: Separator
el: Διαχωριστής

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
el: Προαιρετικό. Στο μενού, τα βαρύτερα στοιχεία θα βουλιάζουν και τα ελαφρύτερα θα τοποθετούνται πιο κοντά στην κορυφή.

en: Inline
el: Ενσωματωμένο

en: Is equal to
el: Είναι ίση/ο με

en: Is not equal to
el: Δεν είναι ίσο/η με

en: Width
el: Πλάτος

en: Height
el: Ύψος

en: Textfield
el: Πεδίο κειμένου

en: Media
el: Μέσα

en: Position
el: Θέση

en: CSS classes
el: Κλάσεις CSS

en: American Samoa
el: Αμερικανική Σαμόα

en: Georgia
el: Γεωργία

en: Guam
el: Γκουαχάν

en: Marshall Islands
el: Νήσοι Μάρσαλ

en: Palau
el: Παλάου

en: Puerto Rico
el: Πουέρτο Ρίκο

en: Maxlength
el: Μέγιστο μήκος

en: Reversed
el: Ανεστραμμένος

en: Documents
el: Έγγραφα

en: Allowed file extensions
el: Επιτρεπόμενες επεκτάσεις αρχείων

en: This is used as a descriptive label when displaying this form element.
el: Θα χρησιμοποιηθεί ως μια περιγραφική ετικέτα και ως κλειδί κατά την αποθήκευση των δεδομένων στη βάση.

en: A short description of the field used as help for the user when he/she uses the form.
el: Μια μικρή περιγραφή του πεδίου που θα χρησιμοποιηθεί ως βοήθεια για το χρήστη όταν χρησιμοποιήσει τη φόρμα.

en: Check this option if the user must enter a value.
el: Επιλέξτε την επιλογή αν ο χρήστης πρέπει να εισάγει τιμή.

en: The field key %field_key is invalid. Please include only lowercase alphanumeric characters and underscores.
el: Το κλειδί του πεδίου %field_key είναι μη έγκυρο. Εισάγετε μόνο πεζούς αλφαριθμητικούς χαρακτήρες και το χαρακτήρα _ (underscore).

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: The default value of the field.
el: Η προεπιλεγμένη τιμή του πεδίου.

en: Width of the textfield.
el: Πλάτος του πεδίου κειμένου.

en: User email as default
el: Η διεύθυνση e-mail του χρήστη ως προεπιλογή

en: Set the default value of this field to the user email, if he/she is logged in.
el: Ορισμός της προεπιλεγμένης τιμής του πεδίου αυτού στη διεύθυνση e-mail του χρήστη, στην περίπτωση που έχει κάνει είσοδο στο σύστημα.

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
el: Δημιουργία του πεδίο ως μη-τροποποιήσιμο. Χρήσιμο όταν θέλει κάποιος να θέσει τιμές που δεν μπορούν να αλλάξουν.

en: Questions
el: Ερωτήσεις

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
el: Επιλέξτε την επιλογή αυτή για να επιτρέπεται στο χρήστη να μπορεί να επιλέγει πολλαπλές τιμές.

en: Listbox
el: Πλαίσιο λίστας

en: Allows creation of checkboxes, radio buttons, or select menus.
el: Επιτρέπει τη δημιουργία πεδίων επιλογής, ραδιοπλήκτρων ή μενού επιλογών.

en: A large text area that allows for multiple lines of input.
el: Μια μεγάλη περιοχή κειμένου που επιτρέπει πολλαπλές γραμμές εισόδου.

en: Basic textfield type.
el: Τύπος βασικού πεδίου κειμένου.

en: Above
el: Από πάνω

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Resizable
el: Να μπορεί να αλλάζει το μέγεθος

en: Display type
el: Τύπος εμφάνισης

en: Is one of
el: Είναι ένα από

en: Delete the %name component?
el: Διαγραφή του συστατικού %name;

en: Component %name deleted.
el: Το συστατικό %name διαγράφηκε.

en: Token values
el: Τιμές συμβόλων

en: Leaving blank will use the default size.
el: Αν μείνει κενό, θα χρησιμοποιηθεί το προεπιλεγμένο μέγεθος.

en: Filesize (KB)
el: Μέγεθος αρχείου (KB)

en: Options within the select list must be unique. The following keys have been used multiple times:
el: Οι επιλογές σε μια αναδυόμενη λίστα πρέπει να είναι μοναδικές. Τα παρακάτω κλειδιά έχουν χρησιμοποιηθεί πολλές φορές:

en: Make this field resizable by the user.
el: Να μπορεί ο χρήστης να αλλάξει το μέγεθος του πεδίου αυτού.

en: Examples: $, #, -.
el: Παραδείγματα: $, #, -.

en: Examples: lb, kg, %.
el: Παραδείγματα: lb, kg, %.

en: Simple separator
el: Απλός διαχωριστής

en: Placeholder
el: Σύμβολο υποκατάστασης

en: Progress indicator
el: Δείκτης προόδου

en: Bar with progress meter
el: Μπάρα με δείκτη προόδου

en: Throbber
el: Δείκτης προόδου Throbber

en: Days of the week
el: Ημέρες της εβδομάδας

en: (first item is 0)
el: (το πρώτο στοιχείο είναι 0)

en: Rename files
el: Μετονομασία αρχείων

en: Upload destination
el: Προορισμός αποστολής

en: Image style
el: Στυλ εικόνας

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
el: Ο δείκτης προόδου "throbber" δε δείχνει την πρόοδο της αποστολής αλλά καταλαμβάνει λιγότερο χώρο. Η μπάρα προόδου είναι χρήσιμη για την παρακολούθηση αποστολής μεγάλων αρχείων.
