Questions field (7.x-1.13) - en to ka translation catalogue (48 entries)

en: select
ka: მონიშვნა

en: Delete
ka: წაშლა

en: Operations
ka: ოპერაციები

en: Value
ka: მნიშვნელობა

en: Type
ka: ტიპი

en: Description
ka: აღწერა

en: Disabled
ka: გამორთულია

en: Overview
ka: მიმოხილვა

en: File
ka: ფაილი

en: Edit
ka: რედაქტირება

en: None
ka: არცერთი

en: Weight
ka: წონა

en: Image
ka: სურათი

en: Types
ka: ტიპები

en: Required
ka: სავალდებულო

en: Category
ka: კატეგორია

en: Name
ka: სახელი

en: Field
ka: ველი

en: Label
ka: სათაური

en: Sunday
ka: კვირა

en: Monday
ka: ორშაბათი

en: Tuesday
ka: სამშაბათი

en: Wednesday
ka: ოთხშაბათი

en: Thursday
ka: ხუთშაბათი

en: Friday
ka: პარასკევი

en: Saturday
ka: შაბათი

en: Add
ka: დამატება

en: Display
ka: ჩვენება

en: Picture
ka: სურათი

en: Email
ka: ელ. ფოსტა

en: Options
ka: პარამეტრები

en: Separator
ka: გამყოფი

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
ka: არასავალდებულო. მენიუში უფრო მეტი წონის პუნქტები განთავსდება ქვემოთ, ნაკლები წონისა კი ზემოთ.

en: Inline
ka: ერთ ხაზზე

en: Is equal to
ka: უდრის

en: Is not equal to
ka: არ უდრის

en: Width
ka: სიგანე

en: Height
ka: სიმაღლე

en: Media
ka: მედია

en: Position
ka: პოციზია

en: American Samoa
ka: ამერიკის სამოა

en: Georgia
ka: საქართველო

en: Guam
ka: გუამი

en: Marshall Islands
ka: მარშალის კუნძულები

en: Palau
ka: პალაუ

en: Puerto Rico
ka: პუერტო-რიკო

en: Default value
ka: საწყისი მნიშვნელობა

en: Above
ka: ზემოთ
