Questions field (7.x-1.14) - en to kn translation catalogue (96 entries)

en: Images
kn: ಚಿತ್ರಗಳು

en: select
kn: ಆಯ್ದುಕೊಳ್ಳು

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Overview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: File
kn: ಕಡತ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Multiple
kn: ಅನೇಕ

en: Required
kn: ಕಡ್ಡಾಯ

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Field
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Sunday
kn: ಭಾನುವಾರ

en: Monday
kn: ಸೋಮವಾರ

en: Tuesday
kn: ಮಂಗಳವಾರ

en: Wednesday
kn: ಬುಧವಾರ

en: Thursday
kn: ಗುರುವಾರ

en: Friday
kn: ಶುಕ್ರವಾರ

en: Saturday
kn: ಶನಿವಾರ

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: Display
kn: ಪ್ರದರ್ಶಕ

en: Picture
kn: ಚಿತ್ರ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: Separator
kn: ವಿಭಜಕ

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: Height
kn: ಎತ್ತರ

en: Media
kn: ಮಾಧ್ಯಮ

en: Position
kn: ಸ್ಥಾನ

en: American Samoa
kn: ಅಮೆರಿಕನ್ ಸಮೊವ

en: Guam
kn: ಗುವಾಮ್

en: Marshall Islands
kn: ಮಾರ್ಶಲ್ ಐಲ್ಯಾಂಡ್ಸ್‍

en: Palau
kn: ಪಲಾವು

en: Puerto Rico
kn: ಪೋರ್ಟೊ ರಿಕೊ

en: Documents
kn: ದಸ್ತಾವೇಜುಗಳು

en: Alabama
kn: ಅಲಬಾಮ

en: Alaska
kn: ಅಲಸ್ಕಾ

en: Arizona
kn: ಅರಿಝೋನಾ

en: Arkansas
kn: ಅರ್ಕನ್ಸಾಸ್

en: California
kn: ಕ್ಯಾಲಿಫೋರ್ನಿಯಾ

en: Colorado
kn: ಕೊಲರಾಡೊ

en: Connecticut
kn: ಕನೆಕ್ಟಿಕಟ್

en: Delaware
kn: ಡೆಲಾವೇರ್

en: Florida
kn: ಫ್ಲೋರಿಡಾ

en: Hawaii
kn: ಹವಾಯಿ

en: Idaho
kn: ಇದಾಹೊ

en: Illinois
kn: ಇಲ್ಲಿನೋಯಿಸ್

en: Iowa
kn: ಅಯೋವ

en: Kansas
kn: ಕನ್ಸಾಸ್

en: Kentucky
kn: ಕೆಂಟುಕಿ

en: Louisiana
kn: ಲೌಸಿಯಾನ

en: Maine
kn: ಮೈನಿ

en: Maryland
kn: ಮೇರಿಲ್ಯಾಂಡ್

en: Massachusetts
kn: ಮಸಾಚುಯೆಟ್ಸ್‍

en: Michigan
kn: ಮಿಶಿಗನ್

en: Minnesota
kn: ಮಿನೆಸೋಟಾ

en: Mississippi
kn: ಮಿಸಿಸಿಪ್ಪಿ

en: Missouri
kn: ಮಿಸೌರಿ

en: Montana
kn: ಮೊಂಟಾನ

en: Nebraska
kn: ನಬ್ರಾಸ್ಕಾ

en: Nevada
kn: ನೆವೆಡಾ

en: New Hampshire
kn: ನ್ಯೂ ಹ್ಯಾಂಪ್‍ಶೈರ್

en: New Jersey
kn: ನ್ಯೂ ಜರ್ಸಿ

en: New Mexico
kn: ನ್ಯೂ ಮೆಕ್ಸಿಕೊ

en: North Carolina
kn: ನಾರ್ತ್ ಕರೋಲಿನಾ

en: North Dakota
kn: ನಾರ್ತ್ ಡಕೋಟಾ

en: Ohio
kn: ಓಹಿಯೊ

en: Oklahoma
kn: ಓಕ್ಲಹಾಮ

en: Oregon
kn: ಒರೆಗಾನ್

en: Pennsylvania
kn: ಪೆನಿನ್‍ಸಿಲ್ವೇನಿಯಾ

en: Rhode Island
kn: ರೋಡ್ ಐಲ್ಯಾಂಡ್

en: South Carolina
kn: ಸೌತ್ ಕೆರೊಲಿನಾ

en: South Dakota
kn: ಸೌತ್ ಡಕೋಟ

en: Tennessee
kn: ಟೆನಿಸೀ

en: Texas
kn: ಟೆಕ್ಸಾಸ್

en: Utah
kn: ಯುಟಾ

en: Vermont
kn: ವೆರ್ಮೌಂಟ್

en: Virginia
kn: ವರ್ಜೀನಿಯಾ

en: West Virginia
kn: ವೆಸ್ಟ್‍ ವರ್ಜೀನಿಯಾ

en: Wisconsin
kn: ವಿಸ್ಕನ್‍ಸಿನ್

en: Above
kn: ಮೇಲಿನ

en: District of Columbia
kn: ಡಿಸ್ಟ್ರಿಕ್ಟ್ ಆಫ್ ಕೊಲಂಬಿಯಾ

en: Ordered list
kn: ಅನುಕ್ರಮಿತ ಪಟ್ಟಿ

en: Unordered list
kn: ಕ್ರಮವಾಗಿಲ್ಲದ ಪಟ್ಟಿ

en: Other...
kn: ಇತರೆ...
