Questions field (7.x-1.15) - en to ur translation catalogue (36 entries)

en: Images
ur: تصاویر

en: select
ur: انتخاب کریں

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Content
ur: متن

en: Value
ur: قیمت

en: Type
ur: قِسم

en: Description
ur: وضاحت

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Overview
ur: جائزہ

en: File
ur: فائل

en: Edit
ur: تدوین

en: None
ur: کوئی بھی نہیں

en: Weight
ur: وزن

en: Image
ur: تصویر

en: Types
ur: اقسام

en: Multiple
ur: متعدد

en: Required
ur: درکار

en: Category
ur: زمرہ

en: Name
ur: نام

en: Field
ur: فیلڈ

en: Label
ur: عنوان

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Default
ur: طے شدہ

en: Sunday
ur: اتوار

en: Monday
ur: سوموار

en: Tuesday
ur: منگل

en: Wednesday
ur: بدھ

en: Thursday
ur: جمعرات

en: Friday
ur: جمعہ

en: Saturday
ur: سنیچر

en: Add
ur: شامل کریں

en: Format
ur: فارمیٹ

en: Email
ur: ای میل

en: Default value
ur: طے شدہ قدر

en: Placeholder
ur: پلیس ہولڈر
