Questions field (7.x-1.16) - en to is translation catalogue (58 entries)

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Value
is: Gildi

en: Type
is: Gerð

en: Description
is: Lýsing

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Overview
is: Yfirlit

en: File
is: Skrá

en: Edit
is: Breyta

en: None
is: Engin

en: Weight
is: Vægi

en: Image
is: Mynd

en: Types
is: Tegundir

en: Multiple
is: Margir

en: Required
is: Nauðsynleg(t)

en: Category
is: Flokkur

en: Name
is: Nafn

en: Field
is: Svæði

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Sunday
is: Sunnudagur

en: Monday
is: Mánudagur

en: Tuesday
is: Þriðjudagur

en: Wednesday
is: Miðvikudagur

en: Thursday
is: Fimmtudagur

en: Friday
is: Föstudagur

en: Saturday
is: Laugardagur

en: Add
is: Bæta við

en: Format
is: Stílsnið

en: Display
is: Sýna

en: Picture
is: Mynd

en: Email
is: Netfang

en: Options
is: Möguleikar

en: Separator
is: Skilja

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
is: Valfrjálst. Í valmyndinni sökkva þyngri hlutir og léttari hlutir fljóta nær toppi listans.

en: Inline
is: Innfellt

en: Is equal to
is: Er jafnt

en: Is not equal to
is: Er ekki jafnt

en: Width
is: Breidd

en: Height
is: Hæð

en: Media
is: Margmiðlunarefni

en: Position
is: Staðsetning

en: Georgia
is: Georgía

en: Guam
is: Gvam

en: Marshall Islands
is: Marshall eyjar

en: Palau
is: Palá

en: Puerto Rico
is: Púertó Ríkó

en: Countries
is: Lönd

en: Default value
is: Sjálfgildi

en: Questions
is: Spurningar

en: Ordered list
is: Raðaður listi

en: Unordered list
is: Óraðaður listi

en: Display type
is: Birta tegund

en: Is not one of
is: Er ekki eitt af

en: Is one of
is: Er eitt af

en: Other...
is: annað...
