Questions field (7.x-1.16) - en to oc translation catalogue (89 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Value
oc: Valor

en: Type
oc: Tipe

en: Description
oc: Descripcion

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Overview
oc: Vista d'ensemble

en: File
oc: Fichièr

en: Edit
oc: Modificar

en: None
oc: Pas cap

en: Weight
oc: Pes

en: Image
oc: Imatge

en: Types
oc: Tipes

en: Multiple
oc: Multipla

en: Required
oc: Requesit

en: Category
oc: Categoria

en: Name
oc: Nom

en: Field
oc: Camp

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Default
oc: Per defaut

en: Sunday
oc: Dimenge

en: Monday
oc: Diluns

en: Tuesday
oc: Dimars

en: Wednesday
oc: Dimècres

en: Thursday
oc: Dijòus

en: Friday
oc: Divendres

en: Saturday
oc: Dissabte

en: Add
oc: Apondre

en: Display
oc: Afichatge

en: Picture
oc: Imatge

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Options
oc: Opcions

en: Separator
oc: Separador

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
oc: Facultatiu. Dins lo menú, los elements del pes mai elevat seràn posicionats cap al bas e los elements del pes mai feble seràn posicionats amont.

en: Inline
oc: Sus la meteissa linha

en: Is equal to
oc: Es egal a

en: Is not equal to
oc: Es pas egal a

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: Media
oc: Mèdia

en: Position
oc: Posicion

en: show
oc: afichar

en: American Samoa
oc: Samoa Nòrd-americana

en: Marshall Islands
oc: Illas Marshall

en: Countries
oc: Païses

en: Reversed
oc: Inversat

en: Allowed file extensions
oc: Extensions de fichièr permeses

en: Default value
oc: Valor per defaut

en: Arizona
oc: Arizòna

en: California
oc: Califòrnia

en: Louisiana
oc: Loïsiana

en: Minnesota
oc: Minnesòta

en: Mississippi
oc: Mississipí

en: Missouri
oc: Missorí

en: New Hampshire
oc: Nòu Hampshire

en: New Jersey
oc: Nòva Jersey

en: New Mexico
oc: Nòu Mexic

en: New York
oc: Nòva York

en: North Carolina
oc: Carolina del Nòrd

en: North Dakota
oc: Dakota del Nòrd

en: Pennsylvania
oc: Pensilvània

en: South Carolina
oc: Carolina del Sud

en: South Dakota
oc: Dakota del Sud

en: Texas
oc: Tèxas

en: Virginia
oc: Virgínia

en: West Virginia
oc: Virgínia Occidentala

en: Above
oc: En dessús

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Validation
oc: Validacion

en: Ordered list
oc: Lista triada

en: Unordered list
oc: Lista pas triada

en: starting from @count
oc: en començant a @count

en: Display type
oc: Tipe d'afichatge

en: Is not one of
oc: Fa pas partida de

en: Is one of
oc: Fait partida de

en: Simple separator
oc: Separador simple

en: Progress indicator
oc: Indicador de progression

en: Bar with progress meter
oc: Barra amb indicador de progression

en: (first item is 0)
oc: (le primièr element es 0)

en: (start from last values)
oc: (commencer per las darrièras valors)

en: Upload destination
oc: Destinacion dels mandadisses

en: Image style
oc: Estil d'imatge

en: None (original image)
oc: Pas cap (imatge original)

en: Link image to
oc: Ligar l'imatge a

en: Nothing
oc: Res

en: Display @count value(s)
oc: Afichar @count valor(s)

en: First and last only
oc: Primièr e darrièr solament
