Questions field (7.x-1.17) - en to mr translation catalogue (41 entries)

en: select
mr: निवडा

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Value
mr: किंमत

en: Type
mr: प्रकार

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: File
mr: फाईल

en: Edit
mr: संपादन

en: None
mr: काहीच नाही

en: Weight
mr: मुल्य

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Types
mr: प्रकार

en: Multiple
mr: अनेक

en: Required
mr: आवश्यक

en: Category
mr: वर्ग

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Sunday
mr: रवीवार

en: Monday
mr: सोमवार

en: Tuesday
mr: मंगळवार

en: Wednesday
mr: बुधवार

en: Thursday
mr: गुरुवार

en: Friday
mr: शुक्रवार

en: Saturday
mr: शनीवार

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: Format
mr: रचना

en: Display
mr: दाखवा

en: Picture
mr: चित्र

en: Email
mr: ईमेल

en: Options
mr: विकल्प

en: Inline
mr: आतील

en: Is equal to
mr: समान

en: Is not equal to
mr: च्या पेक्षा समान नाही

en: Width
mr: लांबी

en: Height
mr: उंची

en: Position
mr: स्थान

en: Default value
mr: मुलभूत मूल्य
