Questions field (7.x-1.19) - en to hu translation catalogue (179 entries)

en: select
hu: választás

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Value
hu: Érték

en: Type
hu: Típus

en: Description
hu: Leírás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Overview
hu: Áttekintés

en: File
hu: Fájl

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: None
hu: Nincs

en: Weight
hu: Súly

en: Image
hu: Kép

en: Types
hu: Típusok

en: Multiple
hu: Többszörös

en: Required
hu: Szükséges

en: Category
hu: Kategória

en: Name
hu: Név

en: Field
hu: Mező

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Sunday
hu: vasárnap

en: Monday
hu: hétfő

en: Tuesday
hu: kedd

en: Wednesday
hu: szerda

en: Thursday
hu: csütörtök

en: Friday
hu: péntek

en: Saturday
hu: szombat

en: Archives
hu: Archívumok

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Format
hu: Formátum

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Picture
hu: Kép

en: Email
hu: E-mail

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
hu: A menüben a súlyosabb menüpontok lesüllyednek, míg a könnyebbek a lista tetejéhez közelebb helyezkednek el. Nem szükséges megadni.

en: Inline
hu: Egy sorban

en: Is equal to
hu: Egyenlő

en: Is not equal to
hu: Nem egyenlő

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Textfield
hu: Szövegmező

en: Media
hu: Média

en: Email format
hu: Emailek formátuma

en: Position
hu: Elhelyezkedés

en: CSS classes
hu: CSS osztályok

en: show
hu: megjelenítés

en: American Samoa
hu: Amerikai Szamoa

en: Georgia
hu: Grúzia

en: Marshall Islands
hu: Marshall-szigetek

en: Virgin Islands
hu: Virgin-szigetek

en: Countries
hu: Országok

en: Maxlength
hu: Legnagyobb hosszúság

en: Reversed
hu: Fordított

en: Documents
hu: Dokumentumok

en: Allowed file extensions
hu: Megengedett fájlkiterjesztések

en: This is used as a descriptive label when displaying this form element.
hu: Az űrlap megjelenésekor a mezőt leíró címke szövege.

en: A short description of the field used as help for the user when he/she uses the form.
hu: A mező rövid leírása, mely segíti a felhasználót az űrlap helyes kitöltésében.

en: Check this option if the user must enter a value.
hu: Be kell jelölni, ha a kitöltőnek kötelező megadnia egy értéket.

en: The field key %field_key is invalid. Please include only lowercase alphanumeric characters and underscores.
hu: Az alábbi mezőkulcs nem megfelelő: %field_key. A mezőkulcsok csak kisbetűket, számokat és aláhúzást tartalmazhatnak.

en: Default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték

en: The default value of the field.
hu: A mező alapértelmezett értéke.

en: Width of the textfield.
hu: A szövegmező hossza.

en: User email as default
hu: A felhasználó e-mailcíme az alapértelmezett.

en: Set the default value of this field to the user email, if he/she is logged in.
hu: Az e-mail mező alapértelmezett értéke a felhasználó e-mailcíme lesz, feltéve, hogy bejelentkezett.

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
hu: A mező szerkeszthetőségének letiltása. Hasznos az alapértelmezett, állandó értékkel rendelkező mezőknél.

en: Questions
hu: Kérdések

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
hu: Ahhoz, hogy a felhasználó egyszerre több értéket is megjelölhessen, ezt az opciót be kell jelölni.

en: Listbox
hu: Listadoboz

en: Allows creation of checkboxes, radio buttons, or select menus.
hu: Jelölőnégyzetek, választógombok, illetve legördülő menük kiválasztásának engedélyezése.

en: A large text area that allows for multiple lines of input.
hu: Egy nagy szöveges terület, amely lehetővé teszi több sor beírását.

en: Basic textfield type.
hu: Egyszerű szövegmező

en: Alaska
hu: Alaszka

en: California
hu: Kalifornia

en: New Mexico
hu: Új-Mexikó

en: North Carolina
hu: Észak-Karolina

en: North Dakota
hu: Észak-Dakota

en: South Carolina
hu: Dél-Karolina

en: South Dakota
hu: Dél-Dakota

en: West Virginia
hu: Nyugat-Virginia

en: Above
hu: Felette

en: District of Columbia
hu: Columbia Kerület

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Validation
hu: Ellenőrzés

en: Ordered list
hu: Sorszámozott lista

en: Unordered list
hu: Rendezetlen lista

en: starting from @count
hu: @count értékről kezdve

en: Resizable
hu: Átméretezhető

en: Display type
hu: Megjelenítés típusa

en: Is not one of
hu: Nincs ezek között

en: Is one of
hu: Egy ezek közül

en: Delete the %name component?
hu: %name összetevő biztosan törölhető?

en: Component %name deleted.
hu: %name összetevő törlése megtörtént.

en: Token values
hu: Vezérjel értékek

en: Leaving blank will use the default size.
hu: Ha üres, marad az alapértelmezett méret.

en: Filesize (KB)
hu: Fájlméret (kB)

en: Options within the select list must be unique. The following keys have been used multiple times:
hu: Csak egyedi lehetőségek lehetnek a kiválasztó listában. A következő kulcsok többször szerepelenek:

en: Make this field resizable by the user.
hu: Bejelölése esetén a mezőt a felhasználó átméretezheti.

en: Examples: $, #, -.
hu: Például $, #, -.

en: Examples: lb, kg, %.
hu: Például kg, cm, %.

en: Simple separator
hu: Egyszerű elválasztó

en: Placeholder
hu: Helykitöltő

en: Default email link
hu: Alapértelmezés szerinti e-mail hivatkozás

en: Textarea
hu: Szövegdoboz

en: Progress indicator
hu: Folyamatjelző

en: Bar with progress meter
hu: Folyamatjelző sáv

en: Throbber
hu: Folyamatjelző

en: Add image
hu: Kép hozzáadása

en: Days of the week
hu: Hét napjai

en: (first item is 0)
hu: (az első elem 0)

en: (start from last values)
hu: (kezdés az utolsó értéktől)

en: Unique
hu: Egyedi

en: Rename files
hu: Fájlok átnevezése

en: Upload destination
hu: Feltöltési célkönyvtár

en: Image style
hu: Képstílus

en: Allow users to upload files of configurable types.
hu: Beállítható típusú csatolmányok beküldésének engedélyezése

en: Select options
hu: Kiválasztási lehetőségek

en: Check that all entered values for this field are unique. The same value is not allowed to be used twice.
hu: Az összes mező értékének egyediségét ellenőrizni kell. Ugyanaz az érték nem használható kétszer.

en: no upload
hu: Nincs feltöltés

en: Other...
hu: Egyéb...

en: Allow "Other..." option
hu: Az „egyéb...” lehetőség engedélyezése

en: Check this option if you want to allow users to enter an option not on the list.
hu: Be kell jelölni, ha a felhasználó megadhat egy, a listán nem szereplő lehetőséget.

en: Text for "Other..." option
hu: Szöveg az „egyéb...” lehetőséghez

en: If allowing other options, enter text to be used for other-enabling option.
hu: Ha az egyéb lehetőségek megadása engedélyezett, akkor az egyéb lehetőségek engedélyezéséhez tartozó szöveget kell megadni.

en: Randomize options
hu: Lehetőségek összekeverése

en: Randomizes the order of the options when they are displayed in the form.
hu: Véletlenszerűen összekeveri az űrlapban megjelenő lehetőségek sorrendjét.

en: Maximum length of the textfield value.
hu: A szövegmező legnagyobb megengedett hossza.

en: When adding a new custom e-mail, the e-mail field is required.
hu: Egyedi e-mailcím megadásakor az e-mailcím megadása kötelező.

en: The entered e-mail address "@email" does not appear valid.
hu: A megadott „@email” e-mailcím nem érvényes.

en: Load a pre-built option list
hu: Előre elkészített lista feltöltése

en: Use a pre-built list of options rather than entering options manually. Options will not be editable if using pre-built list.
hu: Előre elkészített lista használata a „kézzel” megadott lehetőségek helyett. Az előre elkészített lista esetén a lehetőségek nem szerkeszthetők.

en: Customize keys (Advanced)
hu: Kulcsok testreszabása (haladó)

en: Every option must have a key specified. Specify each option as "safe_key|Some readable option".
hu: Minden lehetőségnek kell kulcs értékkel rendelkeznie. Minden lehetőséget a következő formában kell megadni: „biztos_kulcs|Jól olvasható lehetőség”.

en: Option keys must be less than 128 characters. The following keys exceed this limit:
hu: A lehetőségek kulcsa nem lehet hosszabb, mint 128 karakter. A következő kulcsok túllépik ezt a határt:

en: US states
hu: Amerikai államok

en: Northern Marianas Islands
hu: Észak-Mariana-szigetek

en: None (original image)
hu: Nincs (eredeti kép)

en: Link image to
hu: Kép hivatkozása erre:

en: Email plain text
hu: Email egyszerű szöveg

en: Nothing
hu: Semmi

en: Enter a machine readable key for this form element. May contain only alphanumeric characters and underscores. This key will be used as the name attribute of the form element. This value has no effect on the way data is saved, but may be helpful if doing custom form processing.
hu: Az űrlapelemhez gépek által olvasható nevet kell megadni. Ez csak alfanumerikus karaktereket és aláhúzásokat tartalmazhat. Ez a kulcs lesz használatban az űrlapelem név tulajdonságaként. Az érték nincs hatással az adatok mentési módjára, de segíthet egyéni űrlapfeldolgozás esetén.

en: <strong>Key-value pairs MUST be specified as "safe_key|Some readable option"</strong>. Use of only alphanumeric characters and underscores is recommended in keys. One option per line. Option groups may be specified with &lt;Group Name&gt;. &lt;&gt; can be used to insert items at the root of the menu after specifying a group.
hu: <strong>A kulcs-érték párokat "biztonsagos_kulcs|Megjelenő lehetőség"</strong> formában KELL megadni. A kulcsokban csak alfanumerikus és aláhúzás karakter használata javasolt. Soronként egy lehetőség adható meg. A &lt;Group Name&gt; segítségével lehet megadni opciócsoportokat. Az &lt;&gt; használatával csoport megadása után a menü gyökeréhez lehet elemeket elhelyezni.

en: Display @count value(s)
hu: @count érték megjelenítése

en: The save directory %directory is not valid.
hu: A mentési könyvtár %directory nem érvényes.

en: The default value of the field identified by its key. For multiple selects use commas to separate multiple defaults.
hu: A mezőnek a kulcsa által azonosított alapértelmezése. A többszörös választás esetén vesszővel lehet elválasztani a többszörös alapértelmezéseket.

en: Hide label
hu: Címke elrejtése

en: Do not display the label of this component.
hu: Ne jelenjen meg az összetevő címkéje.

en: Save component
hu: Összetevő mentése

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
hu: A folyamatjelző animáció nem mutatja a feltöltés állapotát, de jelzi, ha feltöltés történik. Ezzel szemben a folyamatjelző sáv mindig a feltöltés jelenlegi állapotát írja ki, ezért hasznos lehet nagy fájlok feltöltésekor.

en: First and last only
hu: Csak első és utolsó

en: Enter the max file size a user may upload such as 2 MB or 800 KB. Your server has a max upload size of @size.
hu: A felhasználók által feltöltött fájlok legnagyobb mérete, például 2 MB vagy 800 KB. A webhelyet kiszolgáló szerver legnagyobb feltöltési mérete @size.

en: Private file storage has significantly more overhead than public files, but restricts file access to users who can view submissions.
hu: A fájlok privát kezelésére alkalmas infrastruktúra használata jóval több teljesítményt vesz igénybe mint a nyilvános fájloké, de biztosítja, hogy a fájlokhoz kizárólag az űrlapok megtekintésére jogosult felhasználók férjenek hozzá.

en: Upload directory
hu: Feltöltési célmappa

en: You may optionally specify a sub-directory to store your files.
hu: Lehetőség van egy alkönyvtár megadására a fájlok tárolásához.

en: File size @value is not a valid filesize. Use a value such as 2 MB or 800 KB.
hu: A megadott @value érték nem értelmezhető fájlméret. Példák értelmezhető fájlméret megadására: 2 MB vagy 800 KB.

en: An upload size of @value is too large, you are allow to upload files @max or less.
hu: A feltölteni kívánt file mérete @value , ami túl nagy; a feltölthető legnagyobb fájlméret @max lehet.

en: Max upload size
hu: Maximális feltölthető méret

en: Web images
hu: Web képek

en: Desktop images
hu: Munkaasztal képek

en: Additional extensions
hu: További kiterjesztések

en: Check this option if you want the select component to be displayed as a select list box instead of radio buttons or checkboxes. Option groups (nested options) are only supported with listbox components.
hu: Ha bejelölt, akkor a kiválasztó összetevő legördülő listaként lesz megjelenítve  rádiógombok és jelölőnégyzetek helyett. A lehetőségek csoportosítását (beágyazott lehetőségek) csak a listadoboz összetevők támogatják.

en: The component %name has automatically been set to display as a listbox in order to support option groups.
hu: %name összetevő a csoportosított lehetőségek támogatása érdekében automatikusan listadobozként való megjelenítésre lett beállítva.

en: Width of the textarea in columns. This property might not have a visual impact depending on the CSS of your site.
hu: Szövegdoboz szélessége oszlopokban megadva. A webhelyen használt CSS-től függően ennek a tulajdonságnak lehet, hogy nem lesz látható hatása.

en: Height of the textarea in rows.
hu: Szövegdoboz magassága sorokban megadva.

en: Prefix text placed to the left of the textfield
hu: Előtag szöveg a szövegmezőtől balra

en: Postfix text placed to the right of the textfield
hu: Utótag szöveg a szövegmezőtől jobbra

en: This field supports dynamic token values. Common values might be [current-user:mail] or [node:title].
hu: Ez a mező támogatja a vezérjeleket, mint például a [current-user:mail] vagy a [node:title].

en: A full listing of tokens may be listed here by installing the <a href="http://drupal.org/project/token">Token module</a>.
hu: Az elérhető vezérjelek teljes felsorolása itt jelenik meg a <em><a href="http://drupal.org/project/token">Token</a></em> modul telepítése után.

en: Enter a list of additional file extensions for this upload field, separated by commas.<br /> Entered extensions will be appended to checked items above.
hu: Ha szükséges, itt megadhatóak ehhez a feltöltési mezőhöz további fájlkiterjesztések, amelyek hozzáadódnak a fent kiválasztottak listájához.

en: The placeholder will be shown in the field until the user starts entering a value.
hu: Amíg a felhasználó nem kezd el gépelni a mezőbe, a helykitöltő fog látszani.

en: Often used for example values, such as "john@example.com".
hu: Példa értékek bemutatására is használható, mint például „kovacs.janos@pelda.hu”.

en: The component positions and required values have been updated.
hu: Az összetevők elhelyezése és kötelező értékeik frissítve.

en: Wrapper CSS classes
hu: Befoglaló CSS-osztályok

en: Apply a class to the wrapper around both the field and its label. Separate multiple by spaces.
hu: Egyedi CSS-osztály alkalmazása a mező és a címke körüli befoglalóra. Szóközzel elválasztva több is megadható.

en: Apply a class to the field. Separate multiple by spaces.
hu: Egyedi CSS-osztály alkalmazása a mezőre. Szóközzel elválasztva több is megadható.

en: Only one e-mail address is allowed.
hu: Csak egy e-mail cím engedélyezett.
