Questions field (7.x-1.19) - en to te translation catalogue (44 entries)

en: select
te: ఎంచు

en: Delete
te: తొలగించు

en: Operations
te: కార్యాలు

en: Content
te: సారము

en: Value
te: విలువ

en: Type
te: రకం

en: Description
te: వివరణ

en: Disabled
te: అచేతనం అయింది

en: Overview
te: అవలోకనం

en: File
te: ఫైల్

en: Edit
te: మార్చు

en: None
te: ఏమీలేదు

en: Weight
te: భారం

en: Image
te: బొమ్మ

en: Types
te: రకాలు

en: Multiple
te: బహుళ

en: Required
te: తప్పనిసరి

en: Category
te: వర్గం

en: Name
te: పేరు

en: Field
te: ఖాళీ

en: Label
te: లేబుల్

en: Save
te: భద్రపరచు

en: Default
te: అప్రమేయం

en: Sunday
te: ఆదివారం

en: Monday
te: సోమవారం

en: Tuesday
te: మంగళవారం

en: Wednesday
te: బుధవారం

en: Thursday
te: గురువారం

en: Friday
te: శుక్రవారం

en: Saturday
te: శనివారం

en: Add
te: చేర్చు

en: Format
te: ఆకృతి

en: Display
te: చూపు

en: Picture
te: చిత్రం

en: Email
te: ఈమెయిలు

en: Options
te: ఎంపికలు

en: Width
te: వెడల్పు

en: Height
te: ఎత్తు

en: Position
te: స్థానం

en: Georgia
te: జార్జియా

en: Puerto Rico
te: పోర్టో రీకో

en: Default value
te: అప్రమేయ విలువ

en: Questions
te: ప్రశ్నలు

en: Upload destination
te: ఎక్కింపు గమ్యస్థానం
