Questions field (7.x-1.25) - en to th translation catalogue (115 entries)

en: select
th: เลือก

en: Delete
th: ลบ

en: Value
th: ค่า

en: Type
th: ประเภท

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Overview
th: ภาพรวม

en: File
th: ไฟล์

en: Edit
th: แก้ไข

en: Date
th: วันที่

en: None
th: ไม่มี

en: - None -
th: - ไม่มี -

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Link
th: ลิงค์

en: Required
th: จำเป็น

en: Category
th: หมวดหมู่

en: Field
th: ช่องรับข้อมูล

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: Sunday
th: อาทิตย์

en: Monday
th: จันทร์

en: Tuesday
th: อังคาร

en: Wednesday
th: พุธ

en: Thursday
th: พฤหัสบดี

en: Friday
th: ศุกร์

en: Saturday
th: เสาร์

en: Add
th: เพิ่ม

en: Format
th: รูปแบบ

en: Display
th: แสดงผล

en: Text
th: ข้อความ

en: Picture
th: รูปภาพ

en: Email
th: อีเมล

en: Options
th: ตัวเลือก

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Separator
th: คั่น,แยก

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
th: (ไม่จำเป็นต้องใส่) เมนูที่มีตัวเลขน้ำหนักน้อยจะอยู่บนเมนูที่มีเลขเยอะกว่า

en: Contains
th: ประกอบด้วย

en: Is equal to
th: เท่ากับ

en: Is not equal to
th: ไม่เท่ากับ

en: N/A
th: ไม่มี

en: Width
th: ความกว้าง

en: Height
th: ความสูง

en: Media
th: สื่อ

en: Start date
th: วันที่เริ่มต้น

en: End date
th: วันที่สิ้นสุด

en: Position
th: ตำแหน่ง

en: American Samoa
th: อเมริกันซามัว

en: Georgia
th: จอร์เจีย

en: Guam
th: กวม

en: Marshall Islands
th: หมู่เกาะมาร์แชลล์

en: Palau
th: ปาเลา

en: Puerto Rico
th: เปอร์โตริโก

en: Virgin Islands
th: หมู่เกาะเวอร์จิน

en: Countries
th: ประเทศ

en: Select list
th: รายการที่เลือก

en: Allowed file extensions
th: ขนาดอัปโหลดสูงสุด

en: Questions
th: คำถาม

en: Alabama
th: แอละแบมา

en: Alaska
th: อะแลสกา

en: Arizona
th: แอริโซนา

en: Arkansas
th: อาร์คันซอ

en: California
th: แคลิฟอร์เนีย

en: Colorado
th: โคโลราโด

en: Connecticut
th: คอนเนตทิคัต

en: Delaware
th: เดลาแวร์

en: Florida
th: ฟลอริดา

en: Hawaii
th: ฮาวาย

en: Idaho
th: ไอดาโฮ

en: Illinois
th: อิลลินอยส์

en: Indiana
th: อินดีแอนา

en: Iowa
th: ไอโอวา

en: Kansas
th: แคนซัส

en: Kentucky
th: เคนทักกี

en: Louisiana
th: ลุยเซียนา

en: Maine
th: เมน

en: Maryland
th: แมริแลนด์

en: Massachusetts
th: แมสซาชูเซตส์

en: Michigan
th: มิชิแกน

en: Minnesota
th: มินนิโซตา

en: Mississippi
th: มิสซิสซิปปี

en: Missouri
th: มิสซูรี

en: Montana
th: มอนแทนา

en: Nebraska
th: เนแบรสกา

en: Nevada
th: เนวาดา

en: New Hampshire
th: นิวแฮมป์เชียร์

en: New Jersey
th: นิวเจอร์ซีย์

en: New Mexico
th: นิวเม็กซิโก

en: New York
th: นิวยอร์ก

en: North Carolina
th: นอร์ทแคโรไลนา

en: North Dakota
th: นอร์ทดาโคตา

en: Ohio
th: โอไฮโอ

en: Oklahoma
th: โอคลาโฮมา

en: Oregon
th: ออริกอน

en: Pennsylvania
th: เพนซิลเวเนีย

en: Rhode Island
th: โรดไอแลนด์

en: South Carolina
th: เซาท์แคโรไลนา

en: South Dakota
th: เซาท์ดาโคตา

en: Tennessee
th: เทนเนสซี

en: Texas
th: เทกซัส

en: Utah
th: ยูทาห์

en: Vermont
th: เวอร์มอนต์

en: Virginia
th: เวอร์จิเนีย

en: Washington
th: วอชิงตัน

en: West Virginia
th: เวสต์เวอร์จิเนีย

en: Wisconsin
th: วิสคอนซิน

en: Wyoming
th: ไวโอมิง

en: Above
th: ด้านบน

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Is not one of
th: ไม่ได้เป็นหนึ่ง

en: Starts with
th: เริ่มต้นด้วย

en: Is one of
th: เป็นหนึ่งใน

en: Upload destination
th: ที่หมายของการอัพโหลด

en: Image style
th: ลักษณะของรูป

en: Nothing
th: ไม่มีอะไร

en: Upload directory
th: อัปโหลดไดเรกทอรี
