Questions field (7.x-1.25) - en to tr translation catalogue (143 entries)

en: select
tr: seç

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Value
tr: Değer

en: Type
tr: Tip

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: File
tr: Dosya

en: Edit
tr: Düzenle

en: Date
tr: Tarih

en: None
tr: Hiçbiri

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Types
tr: Tipler

en: Multiple
tr: Çoklu

en: Required
tr: Zorunlu

en: Category
tr: Kategori

en: Name
tr: İsim

en: Field
tr: Alan

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Default
tr: Varsayılan

en: Sunday
tr: Pazar

en: Monday
tr: Pazartesi

en: Tuesday
tr: Salı

en: Wednesday
tr: Çarşamba

en: Thursday
tr: Perşembe

en: Friday
tr: Cuma

en: Saturday
tr: Cumartesi

en: Archives
tr: Arşivler

en: Add
tr: Ekle

en: Format
tr: Biçim

en: Display
tr: Gösterim

en: Text
tr: Metin

en: Picture
tr: Görsel

en: Email
tr: E-posta

en: Options
tr: Seçenekler

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Node
tr: Düğüm

en: Separator
tr: Ayraç

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
tr: Seçime bağlı. Ağırlığı daha fazla olan öğeler menüde aşağıya inerken hafif öğeler daha yukarıya çıkar.

en: Inline
tr: Satır içi

en: Term
tr: Terim

en: Widget type
tr: Arayüz nesnesi türü

en: Contains
tr: İçerir

en: Is equal to
tr: eşittir

en: Is not equal to
tr: Eşit değildir

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Textfield
tr: Metin alanı

en: Media
tr: Medya

en: Start date
tr: Başlangıç Tarihi

en: End date
tr: Bitiş tarihi

en: Position
tr: Konum

en: CSS classes
tr: CSS sınıfları

en: American Samoa
tr: Amerikan Samoası

en: Georgia
tr: Gürcistan

en: Marshall Islands
tr: Marshall Adaları

en: Puerto Rico
tr: Porto Riko

en: Virgin Islands
tr: Virgin Adaları

en: Countries
tr: Ülkeler

en: equals
tr: eşittir

en: Select List
tr: Seçim Listesi

en: Select list
tr: Seçim listesi

en: Entity
tr: Nesne

en: Maxlength
tr: Maksimum uzunluk

en: Reversed
tr: Tersine

en: Documents
tr: Belgeler

en: Allowed file extensions
tr: İzin verilen dosya uzantıları

en: Check this option if the user must enter a value.
tr: Kullanıcının bir değer girmesi gerekiyorsa bu seçeneği işaretleyin.

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: The default value of the field.
tr: Alanın varsayılan değeri.

en: Width of the textfield.
tr: Metin alanının genişliği.

en: User email as default
tr: Öntanımlı olarak kullanıcı e-postası

en: Set the default value of this field to the user email, if he/she is logged in.
tr: Bu alanın öntanımlı değerini, eğer giriş yapmış ise kullanıcının e-postası olarak belirle.

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
tr: Bu alanı düzenlenemez yap. Değiştirilemeyen öntanımlı değer için kullanışlıdır.

en: Questions
tr: Sorular

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
tr: Bu özelliği kullanıcının birden çok değer seçebilmesine izin vermek için seçin.

en: Listbox
tr: Liste kutusu

en: Allows creation of checkboxes, radio buttons, or select menus.
tr: Onay kutuları, radyo düğmeleri veya seçili menülerin oluşturulmasına izin verir.

en: A large text area that allows for multiple lines of input.
tr: Birden çok satır girişine izin veren geniş bir metin alanı.

en: Basic textfield type.
tr: Temel metin alanı tipi.

en: California
tr: Kaliforniya

en: Colorado
tr: Kolorado

en: Hawaii
tr: Havai

en: North Carolina
tr: Kuzey Carolina

en: North Dakota
tr: Kuzey Dakota

en: South Carolina
tr: Güney Carolina

en: South Dakota
tr: Güney Dakota

en: Washington
tr: Vaşington

en: West Virginia
tr: Batı Virginia

en: Above
tr: Üstte

en: Content types that can be referenced
tr: Gönderme yapılabilir içerik türleri

en: Autocomplete text field
tr: Otomatik Tamamlama metin alanı

en: Node Reference
tr: Düğüm Başvurusu

en: Check boxes/radio buttons
tr: Onay kutuları/radyo düğmeleri

en: Field Type
tr: Alan Tipi

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Validation
tr: Sağlama

en: Ordered list
tr: Sıralı liste

en: Unordered list
tr: Sıralanmamış liste

en: starting from @count
tr: @count değerinden başlayarak

en: Display type
tr: Gösterim türü

en: Is not one of
tr: Birisi değildir

en: Autocomplete matching
tr: Otomatik tamamlama eşleşmesi

en: Starts with
tr: İle başlayan

en: Is one of
tr: Birisidir

en: Default image
tr: Ön tanımlı resim

en: Numeric
tr: Sayısal

en: Component %name deleted.
tr: %name bileşeni silindi.

en: User timezone
tr: Kullanıcı saat dilimi

en: Broken/missing handler
tr: Kırık/eksik işleyici

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
tr: Bu öğe için işleyici yok ya da bozuk ve kullanılamaz. Eğer işleyiciyi bir eklenti sağladıysa ve devre dışı bırakıldıysa, eklentiyi yeniden etkinleştirmek onu geri yükleyebilir. Aksi halde, muhtemelen bu öğeyi yok etmelisiniz.

en: Simple separator
tr: Basit ayırıcı

en: Node revision
tr: Düğüm sürümü

en: Placeholder
tr: Yer tutucu

en: Default email link
tr: Öntanımlı e-posta bağlantısı

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
tr: %name: başlık uyumsuzluğu. Lütfen seçiminizi kontrol edin.

en: Progress indicator
tr: İlerleme göstergesi

en: Bar with progress meter
tr: İlerleme çubuğu

en: Throbber
tr: İlerleme simgesi

en: Days of the week
tr: Haftanın günleri

en: (first item is 0)
tr: (birinci öğe: 0)

en: (start from last values)
tr: (son değerlerden başla)

en: Unique
tr: Özgün (ünik)

en: Upload destination
tr: Yükleme adresi

en: Image style
tr: Resim stili

en: Allow users to upload files of configurable types.
tr: Kullanıcıların yapılandırılabilir türdeki dosyaları yüklemesine izin verin.

en: Select options
tr: Seçenekleri seçin

en: Other...
tr: Diğer...

en: None (original image)
tr: Hiçbiri (özgün resim)

en: Link image to
tr: Resmin bağlanacağı yer

en: Email plain text
tr: Düz metin olarak e-posta

en: Nothing
tr: Hiçbir şey

en: Content revision
tr: İçerik sürümü

en: Display @count value(s)
tr: @count değer görüntüle

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
tr: İlerleme simgesi yüklemenin durumunu göstermez ama daha az yer kaplar. İlerleme çubuğu ise büyük boyutlu dosyaların yüklenmesini izlemek için kullanılır.

en: First and last only
tr: Yalnızca ilk ve son

en: Upload directory
tr: Karşıya yükleme dizini
