Questions field (7.x-1.27) - en to pl translation catalogue (220 entries)

en: select
pl: wybierz

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Content
pl: Zawartość

en: Value
pl: Wartość

en: Type
pl: Typ

en: Description
pl: Opis

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Overview
pl: Przegląd

en: File
pl: Plik

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: None
pl: Brak

en: - None -
pl: - Brak -

en: Weight
pl: Waga

en: Link
pl: Odnośnik

en: Image
pl: Obraz

en: Types
pl: Typy

en: Multiple
pl: Wielokrotny

en: Required
pl: Wymagane

en: Category
pl: Kategoria

en: Name
pl: Nazwa

en: Field
pl: Pole

en: Label
pl: Etykieta

en: Save
pl: Zapisz

en: Default
pl: Domyślny

en: Sunday
pl: niedziela

en: Monday
pl: poniedziałek

en: Tuesday
pl: wtorek

en: Wednesday
pl: środa

en: Thursday
pl: czwartek

en: Friday
pl: piątek

en: Saturday
pl: sobota

en: Archives
pl: Archiwa

en: Add
pl: Dodaj

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Text
pl: Tekst

en: Picture
pl: Obraz

en: Options
pl: Opcje

en: Created
pl: Utworzono

en: Node
pl: Węzeł

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
pl: Opcjonalna. Lżejsze elementy znajdą się wyżej, a cięższe niżej.

en: Inline
pl: Przed polem

en: Term
pl: Termin

en: Widget type
pl: Typ kontrolki

en: Contains
pl: Zawiera

en: Is equal to
pl: Równy

en: Is not equal to
pl: Nie jest równy

en: N/A
pl: niedostępne

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Textfield
pl: Pole tekstowe

en: Email format
pl: Format wiadomości e-mail

en: Start date
pl: Data początkowa

en: End date
pl: Data końcowa

en: Position
pl: Pozycja

en: CSS classes
pl: Klasy CSS

en: show
pl: wyświetl

en: American Samoa
pl: Samoa Amerykańskie

en: Georgia
pl: Gruzja

en: Marshall Islands
pl: Wyspy Marshalla

en: Puerto Rico
pl: Portoryko

en: Virgin Islands
pl: Wyspy Dziewicze

en: Countries
pl: Kraje

en: equals
pl: równe

en: Select List
pl: Lista wyboru

en: Select list
pl: Lista wyboru

en: Entity
pl: Encja

en: Maxlength
pl: Maksymalna długość

en: Reversed
pl: Odwrotnie

en: Documents
pl: Dokumenty

en: Allowed file extensions
pl: Dozwolone rozszerzenia pliku

en: This is used as a descriptive label when displaying this form element.
pl: To jest używane jako opisowa etykieta, podczas wyświetlania tego elementu formularza.

en: A short description of the field used as help for the user when he/she uses the form.
pl: Krótki opis pola, używany jako pomoc dla użytkowników używających formularza.

en: Check this option if the user must enter a value.
pl: Zaznacz tą opcję jeżeli użytkownik musi wypełnić pole.

en: The field key %field_key is invalid. Please include only lowercase alphanumeric characters and underscores.
pl: Klucz pola %field_key jest nieprawidłowe. Proszę podać tylko małe litery, cyfry lub podkreślenia.

en: Default value
pl: Wartość domyślna

en: The default value of the field.
pl: Domyślna wartość pola.

en: Width of the textfield.
pl: Szerokość pola tekstowego.

en: User email as default
pl: E-mail użytkownika jako domyślny

en: Set the default value of this field to the user email, if he/she is logged in.
pl: Ustaw domyślną wartość tego pola na e-mail użytkownika, jeżeli jest zalogowany.

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
pl: Zaznacz, aby pole stało się nieedytowalne. Przydatne w przypadku ustawianie domyślnej i niezmiennej wartości.

en: Questions
pl: Pytania

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
pl: Zaznacz tę opcję, jeśli użytkownik powinien mieć możliwość wyboru wielu wartości.

en: Listbox
pl: Kontrolka listy

en: Allows creation of checkboxes, radio buttons, or select menus.
pl: Pozwala na stworzenie pól jednokrotnego, wielokrotnego wyboru, a także listy rozwijanej.

en: A large text area that allows for multiple lines of input.
pl: Duże pole tekstowe pozwalające na wpisanie wielu linii tekstu.

en: Basic textfield type.
pl: Podstawowy typ pola tekstowego

en: California
pl: Kalifornia

en: Colorado
pl: Kolorado

en: Florida
pl: Floryda

en: Hawaii
pl: Hawaje

en: Louisiana
pl: Luizjana

en: Mississippi
pl: Missisipi

en: New Mexico
pl: Nowy Meksyk

en: New York
pl: Nowy Jork

en: North Carolina
pl: Karolina Północna

en: North Dakota
pl: Dakota Północna

en: Pennsylvania
pl: Pensylwania

en: South Carolina
pl: Karolina Południowa

en: South Dakota
pl: Dakota Południowa

en: Texas
pl: Teksas

en: Virginia
pl: Wirginia

en: Washington
pl: Waszyngton

en: West Virginia
pl: Wirginia Zachodnia

en: Above
pl: Ponad polem

en: Content types that can be referenced
pl: Rodzaje zawartości, jakie mogą być powiązane

en: Autocomplete text field
pl: Pole tekstowe z podpowiedziami

en: Node Reference
pl: Powiązanie z węzłem

en: Check boxes/radio buttons
pl: Pola wyboru/lista pól radio

en: District of Columbia
pl: Dystrykt Kolumbii

en: Field Type
pl: Typ pola

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Validation
pl: Walidacja

en: Ordered list
pl: Uporządkowana lista

en: Unordered list
pl: Nieuporządkowana lista

en: starting from @count
pl: zaczynając od @count

en: Resizable
pl: Zmienny rozmiar

en: Display type
pl: Wyświetl typ

en: Is not one of
pl: Żaden z

en: Autocomplete matching
pl: Dopasowanie podpowiedzi

en: Starts with
pl: Zaczyna się od

en: Is one of
pl: Jeden z

en: Default image
pl: Domyślny obraz

en: Numeric
pl: Numeryczny

en: Delete the %name component?
pl: Czy na pewno usunąć komponent %name?

en: Component %name deleted.
pl: Usunięto komponent %name.

en: Token values
pl: Wartości wzorców

en: Website timezone
pl: Strefa czasowa strony

en: User timezone
pl: Strefa czasowa użytkownika

en: Use a textfield for year
pl: Użyj pola tekstowego dla roku

en: If checked, the generated date field will use a textfield for the year. Otherwise it will use a select list.
pl: Jeśli zaznaczony, pole daty będzie używało pola tekstowego dla roku. W innym wypadku zostanie użyta lista wyboru.

en: Leaving blank will use the default size.
pl: Pozostaw puste, aby użyć domyślnego rozmiaru.

en: Filesize (KB)
pl: Rozmiar pliku (KB)

en: Options within the select list must be unique. The following keys have been used multiple times:
pl: Opcje w obrębie listy wyboru muszą być unikalne. Poniższe klucze używane są wielokrotnie:

en: Make this field resizable by the user.
pl: Pozwól użytkownikowi na zmianę rozmiaru tego pola.

en: Examples: $, #, -.
pl: Przykłady: $, #, -.

en: Examples: lb, kg, %.
pl: Przykłady: lb, kg, %.

en: Broken/missing handler
pl: Brakująca procedura obsługi

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
pl: Procedura obsługi tego elementu jest popsuta lub nie istnieje. Jeśli należała do wyłączonego już modułu, jego włączenie może rozwiązać problem. W przeciwnym wypadku element prawdopodobnie należałoby usunąć.

en: Simple separator
pl: Prosty separator

en: Node revision
pl: Wersja węzła

en: Placeholder
pl: Zaślepka

en: Default email link
pl: Domyślny link do e-maila

en: Textarea
pl: Obszar tekstowy

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
pl: Wybierz zachowanie podpowiedzi w tym polu. Wybranie opcji <em>Zawiera</em> może spowodować problemy wydajnościowe na stronach z tysiącami węzłów.

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
pl: %name: błąd w tytule. Sprawdź swój wybór.

en: Progress indicator
pl: Wskaźnik postępu

en: Bar with progress meter
pl: Belka z paskiem postępu

en: Throbber
pl: Sygnalizator pracy

en: Days of the week
pl: Dni tygodnia

en: (first item is 0)
pl: (pierwszy element to 0)

en: (start from last values)
pl: (zacznij od ostatnich wartości)

en: Unique
pl: Unikalne

en: Rename files
pl: Zmień nazwy plików

en: Render
pl: Renderowanie

en: Upload destination
pl: Miejsce przechowywania wysłanych plików

en: Image style
pl: Styl obrazka

en: Allow users to upload files of configurable types.
pl: Zezwól uzytkownikom na wczytanie plików różnych typów.

en: Select options
pl: Wybór opcji

en: Check that all entered values for this field are unique. The same value is not allowed to be used twice.
pl: Zaznacz jeżeli wszystkie wpisywane wartości dla tego pola są unikalne. Ta sama wartość nie może zostać użyta dwukrotnie.

en: no upload
pl: nie wysłano

en: Other...
pl: Inne...

en: Allow "Other..." option
pl: Pozwól na opcję "Inne..."

en: Check this option if you want to allow users to enter an option not on the list.
pl: Zaznacz tę opcję, jeśli chcesz, aby użytkownicy mogli wprowadzić opcje spoza listy.

en: Text for "Other..." option
pl: Tekst dla opcji "Inne..."

en: If allowing other options, enter text to be used for other-enabling option.
pl: Jeśli pozwolono na inne opcje, wprowadź tekst który będzie użyty dla innej włączonej opcji.

en: Randomize options
pl: Opcje losowania

en: Randomizes the order of the options when they are displayed in the form.
pl: Losuje kolejność opcji, gdy są wyświetlane w formularzu.

en: Maximum length of the textfield value.
pl: Maksymalna długość wartości pola tekstowego.

en: When adding a new custom e-mail, the e-mail field is required.
pl: Podczas dodawania nowego własnego e-maila, wymagane jest pole e-mail.

en: The entered e-mail address "@email" does not appear valid.
pl: Podany adres email "@email" jest nieprawidłowy.

en: Default value timezone
pl: Domyślna strefa czasowa

en: Load a pre-built option list
pl: Wczytaj wstępnie zbudowaną listę opcji

en: Use a pre-built list of options rather than entering options manually. Options will not be editable if using pre-built list.
pl: Użyj listy opcji zdefiniowanych wcześniej zamiast wprowadzania opcji ręcznie. Opcje nie mogą być edytowane podczas używania listy zdefiniowanych wcześniej opcji.

en: Customize keys (Advanced)
pl: Dostosuj klucze (zaawansowane)

en: Every option must have a key specified. Specify each option as "safe_key|Some readable option".
pl: Każda opcja musi mieć określony klucz. Określ każdą opcję jako "bezpieczny_klucz|Jakaś czytelna opcja".

en: Option keys must be less than 128 characters. The following keys exceed this limit:
pl: Klucze opcji muszą mieć mniej niż 128 znaków. Klucze, które przekraczają ten limit, to:

en: US states
pl: Stany USA

en: Northern Marianas Islands
pl: Mariany Północne

en: None (original image)
pl: Brak (oryginalny obraz)

en: Link image to
pl: Obrazek jest odnośnikiem do

en: Email plain text
pl: Wyślij czysty tekst

en: Nothing
pl: Niczego

en: Enter a machine readable key for this form element. May contain only alphanumeric characters and underscores. This key will be used as the name attribute of the form element. This value has no effect on the way data is saved, but may be helpful if doing custom form processing.
pl: Wprowadź nazwę wewnętrzną tego elementu formularza. Może zawierać tylko alfanumeryczne znaki i podkreślenia. Ten klucz będzie używany jako atrybut "name" elementu formularza. Ta wartość nie ma wpływu na sposób zapisywania danych, ale może być przydatna przy niestandardowym przetwarzaniu formularza.

en: <strong>Key-value pairs MUST be specified as "safe_key|Some readable option"</strong>. Use of only alphanumeric characters and underscores is recommended in keys. One option per line. Option groups may be specified with &lt;Group Name&gt;. &lt;&gt; can be used to insert items at the root of the menu after specifying a group.
pl: Pary <strong>klucz-wartość MUSZĄ być określone jako "bezpieczny_klucz|Jakaś czytelna opcja"</strong>. Dla kluczy zalecane jest używanie znaków alfanumerycznych i podkreśleń. Jedna opcja na linię. Grupy opcji mogą być określone przez &lt;Nazwa grupy&gt;.&lt;&gt; może być użyty by umieszczać elementy w korzeniu menu, po określeniu grupy.

en: Content revision
pl: Wersja zawartości

en: Display @count value(s)
pl: Wyświetl @count wartość

en: This field stores the ID of a related node as an integer value.
pl: To pole przechowuje ID połączonego węzła w postaci liczby całkowitej.

en: If using relative dates for a default value (e.g. "today") base the current day on this timezone.
pl: Jeśli używasz względnych dat dla wartości domyślnej (np. "dzisiaj"), wprowadź aktualną datę w oparciu o tą strefę czasową.

en: The save directory %directory is not valid.
pl: Katalog zapisu %directory nie jest prawidłowy.

en: The default value of the field identified by its key. For multiple selects use commas to separate multiple defaults.
pl: Domyślna wartość pola określonego przez jego klucz. Dla list wielokrotnego wyboru użyj przecinków, żeby oddzielić wiele domyślnych wartości.

en: Hide label
pl: Ukryj etykietę

en: Do not display the label of this component.
pl: Nie wyświetlaj etykiety tego komponentu.

en: Save component
pl: Zapisz komponent

en: The earliest date that may be entered into the field.
pl: Najwcześniejsza data, która może zostać wprowadzona w polu.

en: Accepts any date in any <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">GNU Date Input Format</a>.
pl: Akceptuje datę w dowolnym <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">formacie daty GNU</a>.

en: The latest date that may be entered into the field.
pl: Najnowsza data jaka może być wprowadzona w polu.

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
pl: Sygnalizator pracy nie pokazuje postępu zadania, ale zajmuje mniej miejsca. Pasek postępu jest pomocny przy monitorowaniu wysyłania dużych plików.

en: First and last only
pl: Tylko pierwsze i ostatnie

en: Enter the max file size a user may upload such as 2 MB or 800 KB. Your server has a max upload size of @size.
pl: Wprowadź maksymalny rozmiar pliku jaki może być wysłany przez użytkownika, jak np. 2 MB lub 800 KB. Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku dozwolony przez serwer wynosi @size.

en: Private file storage has significantly more overhead than public files, but restricts file access to users who can view submissions.
pl: Pliki prywatne powodują większe obciążenie systemu niż pliki publiczne, ale ograniczają dostęp do plików użytkownikom, którzy mogą przeglądać zgłoszenia.

en: Upload directory
pl: Katalog docelowy wysyłanych plików

en: You may optionally specify a sub-directory to store your files.
pl: Możesz opcjonalnie określić podkatalog do przechowywania swoich plików.

en: File size @value is not a valid filesize. Use a value such as 2 MB or 800 KB.
pl: Rozmiar pliku @value jest nieprawidłowy. Użyj wartości takich jak 2 MB lub 800 KB.

en: Max upload size
pl: Maksymalna wielkość przesyłanego pliku

en: Web images
pl: Obrazy sieciowe

en: Desktop images
pl: Obrazy pulpitu

en: Additional extensions
pl: Dodatkowe rozszerzenia

en: Check this option if you want the select component to be displayed as a select list box instead of radio buttons or checkboxes. Option groups (nested options) are only supported with listbox components.
pl: Zaznacz tę opcję, jeśli chcesz, aby wybrany element był wyświetlany jako lista wyboru, zamiast przycisków radio lub checkboxów. Grupy opcji (zagnieżdżone opcje) są wspierane tylko przez komponenty list wyboru.

en: Width of the textarea in columns. This property might not have a visual impact depending on the CSS of your site.
pl: Szerokość pola tekstowego w kolumnach. Ta właściwość może nie mieć efektu wizualny na stronie, w zależności od stylów CSS twojej witryny.

en: Height of the textarea in rows.
pl: Wysokość pola tekstowego w wierszach.

en: Prefix text placed to the left of the textfield
pl: Prefiks umieszczony po lewej stronie pola

en: Postfix text placed to the right of the textfield
pl: Postfiks umieszczony po prawej stronie pola

en: Enter a list of additional file extensions for this upload field, separated by commas.<br /> Entered extensions will be appended to checked items above.
pl: Wprowadź listę dodatkowych rozszerzeń plików dla tego pola oddzielanych przecinkami.<br />Wprowadzone rozszerzenia zostaną dodane do zaznaczonych powyżej rozszerzeń.

en: The placeholder will be shown in the field until the user starts entering a value.
pl: Zaślepka zostanie wyświetlona w polu dopóki użytkownik nie zacznie wpisywać wartości.

en: Often used for example values, such as "john@example.com".
pl: Często używane jako przykładowe wartości takie jak "jan@example.com".

en: Wrapper CSS classes
pl: Klasy CSS elementu otaczającego

en: Apply a class to the wrapper around both the field and its label. Separate multiple by spaces.
pl: Dodaj klasę do elementu otaczającego pole oraz jego etykietę. Oddziel wiele klas przecinkami.

en: Apply a class to the field. Separate multiple by spaces.
pl: Dodaj klasę do pola. Oddziel wiele klas przecinkami.
