Questions field (7.x-1.28) - en to ku translation catalogue (58 entries)

en: select
ku: ده‌ستنیشان کردن

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Content
ku: ناوەڕۆک

en: Value
ku: نرخ

en: Type
ku: جۆر

en: Description
ku: دەربارە

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Overview
ku: پیشاندانی گشتی

en: File
ku: پەڕگە

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Date
ku: ڕێکەوت

en: None
ku: هیچ

en: - None -
ku: - هیچ -

en: Weight
ku: سەنگ

en: Link
ku: بەستەر

en: Image
ku: وێنە

en: Types
ku: جۆرەکان

en: Required
ku: پێویستە

en: Category
ku: پۆل

en: Name
ku: ناو

en: Field
ku: خانە

en: Label
ku: پێناس

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: Sunday
ku: یەکشەممە

en: Monday
ku: دووشەممە

en: Tuesday
ku: سێشەممە

en: Wednesday
ku: چوارشەممە

en: Thursday
ku: پێجشەممە

en: Friday
ku: هەینی

en: Saturday
ku: شەممە

en: Add
ku: زیاد بکە

en: Format
ku: فۆرمات

en: Text
ku: دەق

en: Picture
ku: وێنە

en: Email
ku: ئیمێل

en: Created
ku: درووستکراوە

en: Node
ku: گرێ

en: Inline
ku: ناوهێڵ

en: Contains
ku: لەخۆیەوە گرتووە

en: N/A
ku: نییە

en: Width
ku: پانی

en: Height
ku: بەرزی

en: Media
ku: ڕەنگاڵە

en: American Samoa
ku: سەمۆوای ئەمریکا

en: Georgia
ku: جۆرجیا

en: Guam
ku: گوام

en: Marshall Islands
ku: دوورگەکانی مارشاڵ

en: Palau
ku: پەلاو

en: Puerto Rico
ku: پوێرتۆ ریکۆ

en: Default value
ku: نرخی بنەڕەتی

en: Above
ku: سەرەوە

en: Progress indicator
ku: پیشاندەری

en: Throbber
ku: وێنەی ڕەوشی پرۆگرام

en: Image style
ku: شێوازی وێنە

en: Link image to
ku: بەستەر بۆ وێنە

en: Nothing
ku: هیچ
