Questions field (7.x-1.19) - en to ro translation catalogue (86 entries)

en: select
ro: selectare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Value
ro: Valoare

en: Type
ro: Tip

en: Description
ro: Descriere

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Overview
ro: Privire de ansamblu

en: File
ro: Fișier

en: Edit
ro: Editați

en: None
ro: Nimic

en: Weight
ro: Greutate

en: Image
ro: Imagine

en: Types
ro: Tipuri

en: Multiple
ro: Multiplă

en: Required
ro: Necesar

en: Category
ro: Categorie

en: Name
ro: Nume

en: Field
ro: Câmp

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Sunday
ro: Duminică

en: Monday
ro: Luni

en: Tuesday
ro: Marți

en: Wednesday
ro: Miercuri

en: Thursday
ro: Joi

en: Friday
ro: Vineri

en: Saturday
ro: Sâmbătă

en: Archives
ro: Arhive

en: Add
ro: Adaugă

en: Display
ro: Afișaj

en: Picture
ro: Imagine

en: Email
ro: email

en: Options
ro: Opțiuni

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
ro: Opţional. În meniu, articolele mai grele se scufundă, iar articolele mai uşoare se ridică spre suprafaţă.

en: Is equal to
ro: Este egal cu

en: Is not equal to
ro: Nu este egal cu

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Textfield
ro: Câmp de text

en: Position
ro: Poziție

en: show
ro: arată

en: Marshall Islands
ro: Insulele Marshall

en: Maxlength
ro: Lungime maximă

en: Reversed
ro: Inverstat

en: Documents
ro: Documente

en: Allowed file extensions
ro: Extensii de fișiere permise

en: This is used as a descriptive label when displaying this form element.
ro: Aceasta este folosită ca o etichetă descriptivă cînd afişăm acest element pentru formular.

en: A short description of the field used as help for the user when he/she uses the form.
ro: O scurtă descriere a câmpului folosit ca ajutor pentru utilizator atunci când el/ea foloseşte formularul.

en: Check this option if the user must enter a value.
ro: Selectaţi această opţiune în cazul în care utilizatorul trebuie să introducă o valoare.

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: The default value of the field.
ro: Valoarea implicită a acestui cîmp.

en: Width of the textfield.
ro: Lăţimea câmpului de text.

en: User email as default
ro: Folosire e-mail utilizator ca implicit

en: Set the default value of this field to the user email, if he/she is logged in.
ro: Setează valoarea acestui cîmp cu e-mail-ul utilizatorului dacă el/ea este autentificat(ă).

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
ro: Face ca acest cîmp să nu poată fi modificat. Util pentru setarea unei valori implicite, neschimbabile.

en: Questions
ro: Întrebări

en: Listbox
ro: Bloc listă

en: Allows creation of checkboxes, radio buttons, or select menus.
ro: Permite crearea de căsuțe de selecţie, butoane radio, sau meniuri selectabile.

en: A large text area that allows for multiple lines of input.
ro: O suprafață mare de text care permite introducerea mai multor linii.

en: Basic textfield type.
ro: Câmp simplu de text.

en: Above
ro: Deasupra

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Ordered list
ro: Listă ordonată

en: Unordered list
ro: Listă neordonată

en: starting from @count
ro: începând de la @count

en: Display type
ro: Tipul de afișare

en: Is not one of
ro: Nu este unul dintre

en: Is one of
ro: Este unul dintre

en: Simple separator
ro: Separator simplu

en: Placeholder
ro: Înlocuitor

en: Progress indicator
ro: Indicator progres

en: Bar with progress meter
ro: Bară cu indicator de progres

en: (first item is 0)
ro: (primul element este 0)

en: (start from last values)
ro: (începe de la ultimele valori)

en: Upload destination
ro: Destinația încărcării

en: Image style
ro: Stil imagine

en: None (original image)
ro: Nimic (imagine originală)

en: Link image to
ro: Legați imagine la

en: Nothing
ro: Nimic

en: Display @count value(s)
ro: Afișează @count valoare(i)

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
ro: Afișarea throbber-ului nu arată starea încărcărilor dar ocupă mai puțin loc. Bara de progres este folositoare pentru a monitoriza progresul pentru încărcări mari.

en: First and last only
ro: Doar primul și ultimul

en: Upload directory
ro: Directorul în care sunt stocate încărcările
