Queue Runner (7.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (28 entries)

en: Title
id: Judul

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi

en: Item
id: Barang

en: Cancel
id: Batal

en: Go
id: Cari

en: Overview
id: Sekilas

en: Date
id: Tanggal

en: Message
id: Pesan

en: Link
id: Tautan

en: Settings
id: Pengaturan

en: Time
id: Waktu

en: Year
id: Tahun

en: Page
id: Halaman

en: Hostname
id: Nama host

en: Log message
id: Pesan log

en: Severity
id: Keparahan

en: Items
id: Item

en: Month
id: Bulan

en: Details
id: Rincian

en: State
id: Status

en: Day
id: Hari

en: Created date
id: Tanggal pembuatan

en: Failed
id: Gagal

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Item ID
id: ID butir

en: The node ID.
id: ID node.
