Queue Runner (7.x-1.0-beta2) - en to de translation catalogue (35 entries)

en: Title
de: Titel

en: Submit
de: Absenden

en: Operations
de: Aktionen

en: Item
de: Element

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Overview
de: Übersicht

en: Date
de: Datum

en: Message
de: Benachrichtigung

en: Settings
de: Einstellungen

en: Time
de: Zeit

en: Node
de: Beitrag

en: Year
de: Jahr

en: Page
de: Seite

en: Item title
de: Element-Titel

en: Log message
de: Protokollnachricht

en: Severity
de: Schweregrad

en: Success
de: Erfolg

en: Items
de: Elemente

en: Month
de: Monat

en: State
de: Status

en: Day
de: Tag

en: Created date
de: Erstellungsdatum

en: Retry
de: Erneut versuchen

en: Failed
de: Fehlgeschlagen

en: Formatted
de: Formatiert

en: ‹ Previous
de: ‹ Zurück

en: Next ›
de: Weiter ›

en: Debug
de: Debuggen

en: Raw
de: Rohdaten

en: Nid
de: Beitrags-ID

en: Event date
de: Veranstaltungsdatum

en: Item ID
de: Eintrags-ID

en: hostname
de: Hostname

en: The node ID.
de: Die ID des Beitrags.

en: Completed tasks
de: Abgeschlossene Aufgaben
